×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

W związku z przedłużeniem obostrzeń na terenie całego kraju, informujemy do 18 kwietnia boiska kompleksu ORLIK będą nieczynne.                     W związku z przedłużeniem obostrzeń na terenie całego kraju, informujemy do 18 kwietnia boiska kompleksu ORLIK będą nieczynne.                     W związku z przedłużeniem obostrzeń na terenie całego kraju, informujemy do 18 kwietnia boiska kompleksu ORLIK będą nieczynne.                     W związku z przedłużeniem obostrzeń na terenie całego kraju, informujemy do 18 kwietnia boiska kompleksu ORLIK będą nieczynne.                    

Przyhamuj, życie przed Tobą

„PRZYHAMUJ, ŻYCIE PRZED TOBĄ!”

Pod takim hasłem 22 listopada uczniowie klas VII i VIII Szkoły w Komprachcicach wzięli udział w spotkaniu, którego celem było uświadomienie zagrożeń wynikających z uczestnictwa w ruchu drogowym. Spotkanie, które odbyło się na hali OSiR, składało się z dwóch części. W pierwszej – teoretycznej uczniowie wysłuchali 3 wykładów:

1. Bezpieczne uczestnictwo pieszego i rowerzysty w ruchu drogowym – wykł. Maciej Milewski – podinspektor wydziału ruchu drogowego KWP w Opolu.
2. Złote zasady FIA – wykł. Marek Pańka – Prezes ZO Polskiego Związku Motorowego.
3. Uprawnienia w ruchu drogowym. Kategoria AM – wykł. Dominik Grabowski – egzaminator WORD Opole.

W drugiej części – praktycznej uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy. Jedna grupa powtarzała zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, druga sprawdzała swój refleks na specjalnym urządzeniu, tzw. refleksomierzu (najlepszy okazał się Bartek), zaś trzecia – w mobilnej sali komputerowej rozwiązywała przykładowy test na prawo jazdy kat. AM (tu całkiem dobry wynik miała Nikola).

Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kolorowe odblaski, a wyróżnieni uczniowie – kamizelki. Spotkanie odbywało się z udziałem zaproszonych gości – władz Kuratorium Oświaty w Opolu oraz naszych władz lokalnych – Wójta Gminy p. Leonarda Pietruszki i kierownik ZOPO p. Anny Białoskórskiej. Rolę gospodarzy pełnili – Dyrektor Szkoły p. Bogumiła Sawaryn oraz Dyrektor OSiR-u p. Arkadiusz Tabisz.

To była ważna i ciekawa lekcja, brawo Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie z PSP w Komprachcicach!

 

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski