×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

OSiR Komprachcice - Dziewiątka Legnica

To było ostatnie w tym sezonie spotkanie OSiR-u we własnej hali. Podopieczni trenera Bartło­mieja Jasiówki w drugiej rundzie rozgrywek wygrali przed własną publicznością wszystkie mecze, a że w ostatnich kolejkach prezentują wysoką formę, to można nieco żałować, że sezon zbliża się do końca. - Rzeczywiście nasza dyspozycja jest niezła - ocenił trener Jasiówka.

- Szczególnie dotyczy to gry w obronie. W kolejnym meczu nasza defensywa spisała się bardzo dobrze. Chłopcy jednak już odczuwają trudy rozgrywek, więc chyba dobrze, że one się kończą. W ładny sposób pożegnaliśmy się z kibicami, a za tydzień chcemy w ostatniej kolejce wygrać na wyjeździe z najsłabszym zespołem ligi ze Środy Wielkopolskiej, by spiąć klamrą udany dla nas sezon.

Starcie z drużyną z Legnicy gospodarze zaczęli w świetnym stylu. W 15. min prowadzili bowiem 9-2. Potem jednak w ich grę wkradło się rozluźnienie i goście zniwelowali straty do trzech goli. Tyle było w połowie meczu i jeszcze w 43. min (20-17). Na mniejszą odległość już się jednak nie zdołali zbliżyć. Drużyna OSiR-u miała cały czas mecz pod kontrolą. W 50. min prowadziła 24-18. W końcówce grali głównie zmiennicy, a mimo to przewagę jeszcze udało się powiększyć.

OSiR Komprachcice - Dziewiątka Legnica 30-22 (15-12)

OSiR: Oleksyn, Jarosz, Strzałka - Niedzielski 2, Makowski, Tracz 5, K. Juros, Gotwald 1, Marcy­niuk 9, Kauczok, Ungier 9, Gwóźdż 1, T. Juros 1, J. Bus 1, R. Bus 1. Trener Bartłomiej Jasiówka.

W tabeli po 21 kolejkach OSiR w gronie 12 drużyn zajmuje 5. miejsce z dorobkiem 29 punktów. Tyle samo ma 4. Zew Świebodzin, a o jeden punkt więcej 3. w tabeli AZS Zielona Góra. Awans do 1 ligi ma już zapewniony Grunwald Poznań (40 pkt), a w barażach o miejsce w 1 lidze zagra Żagiew Dzierżoniów (33 pkt).

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski