×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Tenis na wakacjach

,,Wakacyjny tenis dla dzieci’’, to tytuł zajęć, które od 25 lipca odbywały się na kortach na Orliku w Komprachcicach. Grupa dzieci i młodzieży, tym razem samych chłopców w wieku od 6 do 12 lat od podstaw uczyła się gry w tenisa. Pomimo dość dużej różnicy wieku, wszyscy uczestnicy byli tak bardzo sprawni, że bez problemów nauczyli się podstawowych elementów tego sportu.

Młodzi zawodnicy na pierwszym treningu poznali uderzenia z głębi kortu, czyli forhend i bekhend oraz rozgrywali pierwsze tenisowe mecze na punkty. Kolejne zajęcia to próba utrzymania jak najdłużej piłki w korcie i wymiany rozpoczynane od serwisu. Ostatnie dwa treningi to już przede wszystkim doskonalenie poznanych wcześniej elementów, ale też tie-breaki na punkty, gry z kostkami i walka o ostatni pachołek. 

Młodzi tenisiści na zajęcia przychodzili pełni energii, a korty opuszczali zadowoleni. Już dzisiaj zapraszamy na takie zajęcia w przyszłym roku, może dołączą do nas również dziewczynki?

Wszystkie zajęcia były prowadzone pod okiem doświadczonej trenerki Malwiny Wójciak i jak mówiła na koniec całego kursu, był to bardzo udany czas, a gracze pozytywnie ją zaskoczyli jak wszystko szybko zrozumieli i z jakim zaangażowaniem wykonywali każde zadanie. 

 

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski