×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

W związku z przedłużeniem obostrzeń na terenie całego kraju, informujemy do 18 kwietnia boiska kompleksu ORLIK będą nieczynne.                     W związku z przedłużeniem obostrzeń na terenie całego kraju, informujemy do 18 kwietnia boiska kompleksu ORLIK będą nieczynne.                     W związku z przedłużeniem obostrzeń na terenie całego kraju, informujemy do 18 kwietnia boiska kompleksu ORLIK będą nieczynne.                     W związku z przedłużeniem obostrzeń na terenie całego kraju, informujemy do 18 kwietnia boiska kompleksu ORLIK będą nieczynne.                    

Zapraszamy na mecz

Jest dziesiąty dzień maja 2008 r. Garstka kibiców oklaskuje schodzących do szatni zawodników drużyny Marioss Gazownik Wawelno, która właśnie rozegrała swój ostatni mecz w futsalowej elicie. Spadek do niższej ligi miał być czasem na odbudowę targanego problemami natury organizacyjno-finansowej klubu. Mało kto wówczas przypuszczał, że czeka nas przeszło dwanaście długich lat spoglądania z zazdrością, jak najlepsi rywalizują o futsalowe mistrzostwo kraju. Dzisiaj tę gorycz zastępuje radość i podekscytowanie. W niedzielę futsal przez duże F wraca na Opolszczyznę. W opolskiej Stegu Arenie miejscowy Dreman podejmie Piasta Gliwice i jednego możemy być pewni: przed nami długo wyczekiwane święto futsalu!
 
Zimny prysznic, jaki w ostatnią sobotę spadł na beniaminka w odległej Lubawie nikogo dziwić nie może. Wyjazdowy pojedynek Dremana z wicemistrzem kraju oraz niedawnym zdobywcą Pucharu Polski - Constractem określano mianem starcia Dawida z Goliatem i tak w istocie było. "Na ten moment nie jesteśmy gotowi by rywalizować jak równy z równym z najlepszymi, lecz czas pracuje na naszą korzyść" - powiedział po wspomnianym meczu kapitan naszego zespołu Patryk Kilian. Ciężka praca, jaką podopieczni Dariusza Lubczyńskiego wykonują na treningach procentuje coraz to lepszą grą, co w połączeniu z cechami wolicjonalnymi wyzwalanymi występem przed własną publicznością powinno pozwolić na podjęcie przysłowiowej rękawicy. W obozie gospodarzy panuje pełna mobilizacja. "Marzyliśmy o grze w Ekstraklasie, więc możliwość rywalizacji na tym szczeblu to dla nas nagroda i dodatkowy bodziec, by dać z siebie nie 100, lecz 120 % zaangażowania" - te słowa powtarzają się w rozmowach z zawodnikami Dremana najczęściej.
 
Faworytem meczu będzie bez wątpienia Piast. Drużyna uznawanego za jeden z największych autorytetów trenerskich w Europie - Portugalczyka Orlando Duarte typowana jest przez ekspertów do walki o ligowe podium. W jej kadrze nie brakuje reprezentantów Polski, którzy wsparci zaciągiem posiadających wysokie umiejętności obcokrajowców (wśród których prym wiodą zawodnicy z Brazylii) tworzą niezwykle silny, jak na polskie warunki, zespół. Popularne "piastunki" na inaugurację sezonu pokonały AZS UŚ Katowice (3:1). Myśląc o walce o najwyższe cele, wygrana w Opolu to absolutny obowiązek naszego rywala.
 
Futsal, podobnie jak jego starsza siostra piłka nożna, to sport nieprzewidywalny. Nie zawsze wygrywa faworyt. Każdy mecz rozpoczyna się od stanu 0:0, a naprzeciw pięciu mężczyzn staje każdorazowo piątka przeciwników. W niedzielę w Stegu Arenie będzie jednak inaczej. Dreman wystąpi w sześcioosobowym składzie. Tym szóstym zawodnikiem będzie bowiem wspaniała, opolska publiczność.
 
niedziela, 13 września 2020 r., godz. 12:00
Stegu Arena (Opole, ul. Oleska 70)
II kolejka Ekstraklasy Futsalu 2020/2021

Dreman Opole Komprachcice vs. Piast Gliwice
 

bilety do nabycia na portalu www.kupbilet.pl (wyłącznie online!) w cenie:
10 zł normalny
5 zł ulgowy (młodzież szkolna +16, studenci, emeryci i renciści - za okazaniem legitymacji)
dzieci i młodzież do 16 roku życia - wstęp wolny (w towarzystwie dorosłego opiekuna)
 
Bezpośrednią transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja NSport+.

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski