×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Uwaga!  Siłownia w OSiR już działa w dniach: poniedziałek, środa i piątek  w godzinach 17-21 Serdecznie zapraszamy               Uwaga!  Siłownia w OSiR już działa w dniach: poniedziałek, środa i piątek  w godzinach 17-21 Serdecznie zapraszamy               Uwaga!  Siłownia w OSiR już działa w dniach: poniedziałek, środa i piątek  w godzinach 17-21 Serdecznie zapraszamy               Uwaga!  Siłownia w OSiR już działa w dniach: poniedziałek, środa i piątek  w godzinach 17-21 Serdecznie zapraszamy               

Zapraszamy na mecz

Jest dziesiąty dzień maja 2008 r. Garstka kibiców oklaskuje schodzących do szatni zawodników drużyny Marioss Gazownik Wawelno, która właśnie rozegrała swój ostatni mecz w futsalowej elicie. Spadek do niższej ligi miał być czasem na odbudowę targanego problemami natury organizacyjno-finansowej klubu. Mało kto wówczas przypuszczał, że czeka nas przeszło dwanaście długich lat spoglądania z zazdrością, jak najlepsi rywalizują o futsalowe mistrzostwo kraju. Dzisiaj tę gorycz zastępuje radość i podekscytowanie. W niedzielę futsal przez duże F wraca na Opolszczyznę. W opolskiej Stegu Arenie miejscowy Dreman podejmie Piasta Gliwice i jednego możemy być pewni: przed nami długo wyczekiwane święto futsalu!
 
Zimny prysznic, jaki w ostatnią sobotę spadł na beniaminka w odległej Lubawie nikogo dziwić nie może. Wyjazdowy pojedynek Dremana z wicemistrzem kraju oraz niedawnym zdobywcą Pucharu Polski - Constractem określano mianem starcia Dawida z Goliatem i tak w istocie było. "Na ten moment nie jesteśmy gotowi by rywalizować jak równy z równym z najlepszymi, lecz czas pracuje na naszą korzyść" - powiedział po wspomnianym meczu kapitan naszego zespołu Patryk Kilian. Ciężka praca, jaką podopieczni Dariusza Lubczyńskiego wykonują na treningach procentuje coraz to lepszą grą, co w połączeniu z cechami wolicjonalnymi wyzwalanymi występem przed własną publicznością powinno pozwolić na podjęcie przysłowiowej rękawicy. W obozie gospodarzy panuje pełna mobilizacja. "Marzyliśmy o grze w Ekstraklasie, więc możliwość rywalizacji na tym szczeblu to dla nas nagroda i dodatkowy bodziec, by dać z siebie nie 100, lecz 120 % zaangażowania" - te słowa powtarzają się w rozmowach z zawodnikami Dremana najczęściej.
 
Faworytem meczu będzie bez wątpienia Piast. Drużyna uznawanego za jeden z największych autorytetów trenerskich w Europie - Portugalczyka Orlando Duarte typowana jest przez ekspertów do walki o ligowe podium. W jej kadrze nie brakuje reprezentantów Polski, którzy wsparci zaciągiem posiadających wysokie umiejętności obcokrajowców (wśród których prym wiodą zawodnicy z Brazylii) tworzą niezwykle silny, jak na polskie warunki, zespół. Popularne "piastunki" na inaugurację sezonu pokonały AZS UŚ Katowice (3:1). Myśląc o walce o najwyższe cele, wygrana w Opolu to absolutny obowiązek naszego rywala.
 
Futsal, podobnie jak jego starsza siostra piłka nożna, to sport nieprzewidywalny. Nie zawsze wygrywa faworyt. Każdy mecz rozpoczyna się od stanu 0:0, a naprzeciw pięciu mężczyzn staje każdorazowo piątka przeciwników. W niedzielę w Stegu Arenie będzie jednak inaczej. Dreman wystąpi w sześcioosobowym składzie. Tym szóstym zawodnikiem będzie bowiem wspaniała, opolska publiczność.
 
niedziela, 13 września 2020 r., godz. 12:00
Stegu Arena (Opole, ul. Oleska 70)
II kolejka Ekstraklasy Futsalu 2020/2021

Dreman Opole Komprachcice vs. Piast Gliwice
 

bilety do nabycia na portalu www.kupbilet.pl (wyłącznie online!) w cenie:
10 zł normalny
5 zł ulgowy (młodzież szkolna +16, studenci, emeryci i renciści - za okazaniem legitymacji)
dzieci i młodzież do 16 roku życia - wstęp wolny (w towarzystwie dorosłego opiekuna)
 
Bezpośrednią transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja NSport+.

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski