×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Turniej PROKADO zakończony

Dnia 21 kwietnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Komprachcicach, związek Gmin Prokado przeprowadził turniej dla młodzieży szkolnej pod nazwą „H2O to jest to!”. Turniej zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele związku Prokado:  Józef Pampuch – Przewodniczący Zarządu Związku, Leonard Pietruszka – Przewodniczący Zgromadzenia Związku, Róża Malik, Marek Leja , Andrzej Kasiura, Gerard Cebula, Sławomir Augustyniak, Georg Gonschior, Jadwiga Przybyła i Agata Przybyła. Gościliśmy również opiekunów drużyn sportowych, dyrektorów szkół i wiele innych zaangażowanych w to wydarzenie osób.

Uczniowie ze szkół podstawowych gmin: Prószków, Komprachcice, Dąbrowa i Krapkowice więli udział w zmaganiach sportowych pod nazwą „Kropelkowe Zmagania” (klasy I-III) oraz w zmaganiach umysłu pod nazwą „Wodne Skojarzenia” (klasy IV-VI). Dzieciaki walczyły o zwycięstwo swojej gminy w szeregu konkurencji sportowych, w slalomie, wyścigu z kozłowaniem, skokach z piłką siatkową itd. Komplet punktacji i dyscypliny w jakich rywalizowano przedstawiamy poniżej:

 

slalom

kozłowanie

skoki z piłką

piłka lekarska

zajęcze skoki

wyścig z szarfą

przez płotek

skoki obunóż

razem

Prószków

2

2

2

1

1

1

1

1

11

Dąbrowa

1

3

3

2

3

2

2

2

18

Krapkowice

3

1

4

4

4

4

4

3

27

Komprachcice

4

4

1

3

2

3

3

4

24

 

Część sportową zmagań prowadził znany i lubiany pan Miron oraz dyrektor naszego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pan Arkadiusz Tabisz. Dzielnie wspomagały nas wolontariuszki z gimnazjum w Komprachcicach. Zmagania młodych umysłów prowadziła Monika Prześlakiewicz. W tej części zmagań odbyły się 4 konkurencje wymagające kreatywnego i logicznego myślenia. Zespoły gminne świetnie się bawiły a zawodnicy szybko znaleźli wspólny język.  Punktacja po poszczególnych konkurencjach przedstawiała się następująco:

 

blok I

blok II

blok III

blok IV

razem

Prószków

18

20

10

15

63

Dąbrowa

20

19,5

20

10

69,5

Krapkowice

20

18,5

5

5

48,5

Komprachcice

19

19,5

15

20

73,5

 

Tuż przed ogłoszeniem wyników końcowych ekipy spotkały się na parkingu przed halą OSiR do wspólnego zdjęcia. Oprócz samej sesji zdjęciowej wykonano również kilka ujęć filmowych za pomocą kamery umieszczonej na dronie. Kamera również towarzyszyła zawodnikom przez cały turniej więc niebawem spodziewamy się filmu z tego wydarzenia.

Ogłoszenie wyników było zwieńczeniem kilkugodzinnych zmagań umysłowo-sportowych. Przedstawiciele władz Prokado oraz wójtowie i Burmistrzowie gmin wchodzących w skład związku udekorowali zwycięskie ekipy. Tak szczęśliwie się złożyło że każda drużyna stanęła na podium więc podczas wręczania medali wszystkie buzie były uśmiechnięte. Turniej wygrała gmina Komprachcice, II miejsce gmina Dąbrowa i Krapkowice, III miejsce zajęła gmina Prószków. Każdy uczestnik turnieju otrzymał również sympatyczną i symboliczna zarazem pamiątkę, roślinką do samodzielnego wyhodowania. Żal było kończyć tak wspaniałą imprezę ale na koniec padło zaproszenie na kolejną edycję turnieju już za rok! Czekamy z niecierpliwością!

 

I reszta zdjęć z tego wydarzenia

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski