×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Ogólnopolskie turnieje siatkówki

IMG_12.jpeg

W ostatnim czasie siatkarki „Sukcesu” Komprachcice brały udział w dwóch ogólnopolskich turniejach: dzieci i młodziczek. Zawodniczki młodszej grupy naszego kluby brały udział  w turnieju singli „Niepołomice Volleyball Cup”. Impreza była przeznaczona dla zawodniczek z rocznika 2006 i młodszych, w zawodach wystartowało w sumie ponad 50 zawodniczek. Dla większości był to pierwszy tak duży turniej w życiu, w którym mogły przede wszystkim rozwijać swoje umiejętności. Reprezentacja „Sukcesu” wystąpiła w składzie: Amelia Marek, Julia Grzeszczok, Wiktoria Gola, Alicja Niedworok, Hanna Osińska, Katarzyna Aniserowicz, Małgorzata Radzik.

Zawodniczki starszej grupy wystąpiły natomiast w kolejnej odsłonie Wiosennej Ligi Młodziczek, która odbyła się 23 kwietnia w Oławie. Jest to cykl turniejów, w którym bierze udział 10 drużyn reprezentujących województwa opolskie i dolnośląskie, podzielonych na dwie ligi. Siatkarki „Sukcesu” Komprachcice wystąpiły w wyższej klasie rozgrywkowej. Pomimo dwóch zwycięstw nad Chełmcem Wałbrzych i Salosem Nowa Ruda niestety nie udało im się utrzymać miejsca w elicie. Zadecydowały o tym porażki z MMKS Kłodzko oraz Sobieskim Oława, a także meczem pomiędzy drużynami Salosa i Sobieskiego. Spotkanie to zakończyło się dość szczęśliwym zwycięstwem zespołu z Nowej Rudy co zepchnęło „Sukces” na czwarte miejsce i w konsekwencji spadek do drugiej ligi. Awans nasze zawodniczki będą miały szanse wywalczyć na kolejnym turnieju, który odbędzie się 8 maja na hali OSiR w Komprachcicach. Zapraszamy!

            Oto skład drużyny LUKS „Sukces”: Joanna Pieczykolan, Barbara Ryba, Sonia Gielnik, Paulina Drąg, Marcelina Januszkiewicz, Michelle Maculak, Karolina Podkanowicz, Ewa Sosińska, Karolina Ciesiółka.

Ostateczna kolejność turnieju w Oławie:

I liga:

     1. MMKS Kłodzko

     2. Sobieski Oława

     3. SL SALOS Nowa Ruda I

     4. LUKS Sukces Komprachcice (spadek do 2 ligi)

     5. Chełmiec Wałbrzych (spadek do 2 ligi)

II liga:

     1. Rokita Brzeg Dolny (awans do I ligi)

     2. Iskra Kamieniec Ząbkowicki (awans do I ligi)

     3. Sparta Paczków

     4. Tygrysy Strzelin

     5. SL SALOS Nowa Ruda II

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski