×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Wiosenny Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt

24 kwietnia na hali OSiR w Komprachcicach odbyła się kolejna duża impreza siatkarska. Tym razem był to IV Wiosenny Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komprachcicach. Zawodniczki rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: „trójki” (rocznik 2004 i młodsze) oraz „czwórki” (2003). W zawodach oprócz gospodarza czyli LUKS „Sukces” Komprachcice udział wzięły zespoły reprezentujące następujące kluby: Sparta Paczków, PV Volley Krapkowice, UKS „Jedynka” Niemodlin, APS Opolanka Opole. W sumie w obu kategoriach wystąpiło 20 drużyn (12 w młodszej i 8 w starszej).

W młodszej kategorii gospodarzy reprezentowały dwa zespoły: LUKS I w składzie: Maria Bodzioch, Aleksandra Paszek, Weronika Stelnicka; oraz LUKS II (Justyna Neuman, Patrycja Cichy, Alexandra Żywiołek, Wiktoria Krug). Druga drużyna „Sukcesu” złożona w komplecie z zawodniczek, które rozpoczynają przygodę z siatkówką zajęła ostatecznie 11 miejsce. Bardzo dobrze od początku turnieju prezentował się LUKS I  wygrywając pewnie grupę eliminacyjną, następnie ćwierćfinał i półfinał. Niestety w meczu o pierwsze miejsce po słabym początku nie udało się nadrobić strat i zawodniczki z Komprachcic musiały uznać wyższość przeciwniczek z Opolanki I.

Mniej pewnie na początku imprezy prezentował się jedyny team „Sukcesu” w kategorii starszej (Wiktoria Romańska, Emilia Adamkiewicz, Michelle Maculak, Ewa Sosińska). Dziewczyny rozkręcały się jednak z meczu na mecz zwyciężając w całym turnieju z kompletem zwycięstw. Najlepsze spotkanie „czwórka” LUKS rozegrała w finale pokonując Opolankę I 20:12 (wszystkie mecze turnieju składały się z jednego seta rozgrywanego do 20 punktów).

W trakcie turnieju trenerzy wybierali po trzy najlepsze zawodniczki w obu kategoriach. W „trójkach” wyróżnionymi zostały Martyna Lubowicz (Opolanka I), Maria Bodzioch (Sukces I), Zuzanna Głowacka (Sparta Paczków), natomiast w „czwórkach” Michelle Maculak (Sukces), Zuzanna Lisicka (Opolanka I), Emilia Batóg (Opolanka II). Fundatorem wszystkich nagród był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komprachcicach.

Wyniki:

„Trójki”:

1. APS Opolanka I                                           

2. LUKS „Sukces” Komprachcice I              

3. Sparta Paczków                                           

4. APS Opolanka II

5. APS Opolanka IV

6. UKS Jedynka Niemodlin I

7. APS Opolanka III

8. UKS Jedynka Niemodlin III

9. UKS Jedynka Niemodlin II

10. PV Volley Krapkowice

11. LUKS „Sukces” Komprachcice II

12. UKS Jedynka Niemodlin IV

„Czwórki”:

1. LUKS „Sukces” Komprachcice                 

2. APS Opolanka I                                           

3. APS Opolanka II                                         

4. APS Opolanka III

5. UKS Jedynka Niemodlin

6. Sparta Paczków I

7. Sparta Paczków II

8. Niemodlin-Paczków

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski