×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Kolejne rozdziały książki

Już wspominaliśmy o książce pt „70 LAT PIŁKI RĘCZNEJ W GMINIE KOMPRACHCICE 1948 – 2018”. Poniżej kolejny fragment tej książki, autorstwa p. Bogdana Kocińskiego, dokumentujący historię piłki ręcznej w gminie Komprachcice. Zapraszamy do lektury:
LZS DOMECKO
"Klub powstał w 1949 r. Początkowo było 16 członków założycieli. W miarę upływu czasu i dobrze wykonywanej pracy w zespole liczba członków wzrosła do 53 czynnych sportowców. Powołano do życia 6 sekcji: piłki ręcznej, siatkówki, bokserską, lekkoatletyczną, szachową i tenisa stołowego. Starania sportowców Domecka o uzyskanie placu pod budowę boiska sportowego i lokalu na budowę świetlicy zostały, dzięki zrozumieniu ze strony kierownictwa miejscowego Państwowego Gospodarstwa Rolnego (PGR), załatwione pomyślnie. Należy zaznaczyć, że obiekty zostały wybudowane bądź wyremontowane systemem gospodarczym przez samych zawodników. Uczestniczył w rozgrywkach ligowych.
  • W sezonie 1952 w rozgrywkach powiatu opolskiego uczestniczyło 17 drużyn męskich. Rywalizowano w 4–ch grupach (3 grupy po 4 drużyny, IV grupa – 5 drużyn). LZS Domecko zajął w grupie II – 4 miejsce.
  • W sezonie 1953 w rozgrywkach powiatu opolskiego rywalizowało 19 drużyn męskich w 3-ch grupach (I grupa – 6 drużyn, II – 7, III – 6), w grupie II – 3 miejsce.
  • W sezonie 1954/55 występował w wojewódzkiej klasie „A” ( 2 grupy – po 8 drużyn). W grupie I zajął 2 miejsce awansując do ligi wojewódzkiej.
  • Od sierpnia 1955 LZS Domecko posiadał drużynę kobiet."...

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski