×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Komprachcickie Orły 2020

Pandemia wymusiła wiele zmian w naszym życiu i nie ominęło to gali pt. „Komprachcickie Orły”. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne postanowiliśmy nie organizować corocznej imprezy honorującej naszych sportowców, a wyróżnienia wręczyć indywidualnie. Poniżej przedstawiamy pełną listę nagrodzonych osób i zespołów. Mamy nadzieję, że wszyscy laureaci wybaczą nam to opóźnienie, ale proces wręczania nagród musiał być przedłużony.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy kolejnych fantastycznych sukcesów!!! 

orły.jpeg

KATEGORIA SZKOŁY

PSP Komprachcice

  • Drużyna dziewcząt w piłce siatkowej.

Sukcesy to: II miejsce w półfinale wojewódzkim w piłce siatkowej dziewcząt w SP 3 w Nysie. PSP Komprachcice reprezentowały: Hanna Osińska kapitan, Małgorzata Radzik, Oliwia Kurpierz, Julia Fietz, Karolina Magiera, Aleksandra Babis, Aleksandra Bernas, Julia Jochaniak.

  • Drużyna badmintonistek.

Brązowe medalistki finału wojewódzkiego w Głubczycach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nicola Przybylla, Natalia Sikorska, Iga Rybak.

  • Joshua Górny - badmintonista i piłkarz ręczny.

Zawodnik LKS OSiR Komprachcice - piłka ręczna i  Victorii Domecko - badminton. Najlepszy wynik to III -ce i brązowy medal w Finale Wojewódzkim w Badmintonie w kat. IV klas - kategoria U11

PSP Domecko

  • Adam Hankus, badmintonista i siatkarz.

W Badmintonie na szczeblu gminnym oraz powiatowym wraz ze swoim kolegą z zespołu Pawłem Pekarem zajęli pierwsze miejsce. Bardzo dużym osiągnięciem jest to, że Adam w obu tych zawodach wygrał swoje wszystkie pojedynki indywidualne, będąc przy tym zdecydowanie najlepszym zawodnikiem.

  • Drużyna badmintonistek.

Karolina Skrzipczyk oraz Paulina Nierobisz. W zawodach gminnych oraz powiatowych zajęły pierwsze miejsce, natomiast w zawodach wojewódzkich czwarte.

PSSP Ochodze

  • Drużyna dziewcząt Publicznej Stowarzyszeniowej Szkoły Podstawowej w Ochodzach   - Kamila Kosztyła, Amelia Dąbrowska, Laura Walecko, Natalia Buszka, Wiktoria Góra, Malwina Dobosz i Antonina Proszkowiec.

Największe sukcesy to udział w wojewódzkich biegach przełajowych, awans do półfinału Powiatu w Mini Piłce Nożnej, awans do finałów Powiatu w Mini Siatkówce.

  • Igora Rybak – judo.

Największe sukcesy to: International Judo League - Kąty Wrocławskie (3 miejsce), Warszawa (2 miejsce), Opole (3 miejsce); Super Liga - Oleśnica- 1 miejsce; Śląska Liga Judo - Bytom - 1 miejsce; Super Liga - Sobótka - U12 - 1 miejsce, U14 - 1 miejsce

PSP Wawelno

  • Oliwia Czapczyńska – Zawodniczka sekcji piłki siatkowej LUKS Sukces Komprachcice

Największe sukcesy to I miejsca w Mistrzostwach Gminy oraz Mistrzostwach Powiatu, V miejsce w Mistrzostwach Województwa w mini badmintonie (kategoria wiekowa 2011/2012).

PSP Polska Nowa Wieś

  • Dawid Pietruszka, uczeń drugiej klasy – badmintonista.

III miejsce w Mistrzostwach Województwa w Mini Badmintonie w kategorii U9.

KATEGORIA KLUBY

LUKS Sukces

Drużyna juniorek i kadetek - III miejsca w Mistrzostwach Województwa Opolskiego w obu kategoriach, drużyna kadetek wzięła również udział w ćwierćfinale Mistrzostw Polski.

Victoria Domecko

Sławomir Hetmański - koordynator działań na rzecz rozwoju sportu w gminie Komprachcice. Partner projektów i inicjatyw zmierzających do zbudowania zdrowego, zintegrowanego przez sport społeczeństwa. Miłośnik, piłki nożnej i badmintona. Wspiera i uczestniczy we wszystkich imprezach sportowych.

GKS Komprachcice

Adrian Zyla - Trener grup dziecięcych i młodzieżowych oraz grupy juniorów starszych w  piłce nożnej. Swoją postawą i empatią zdobył ogromny szacunek i zaufanie wśród podopiecznych. Umiejętności i zaangażowanie kol. Adriana sprawiają, znaczne zainteresowanie wśród starszej młodzieży, z którą wiążemy duże nadzieje na reaktywowanie drużyny seniorskiej w kl. B. Jako trener wspiera młodzież w rozwiązywaniu problemów podopiecznych, stanowiąc wzór postawy trenera, sportowca i menadżera.

LKS OSIR Komprachcice

Zespół piłki ręcznej LKS OSIR Komprachcice chłopcy - dzieci. Trener – Witold Kawulok. Drużyna zajęła II m-ce w grupie B w Opolskiej lidze dzieci - chłopców w piłce ręcznej. Wywalczyła awans do turnieju finałowego składającego się z czterech drużyn. Niestety turniej nie został rozegrany w związku z stanem epidemicznym.

KATEGORIA SUPER ORZEŁ

Marian Wierzbicki polski paraolimpijczyk – uczestnik Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Arnhem (Holandia), mieszkaniec Komprachcic. Podczas Igrzysk zdobył dwa złote medale (bieg 400 m., skok w dal) oraz jeden srebrny (siatkówka stojąc).

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski