×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

OLB - gry podwójne (kolejka 5)

30 kwietnia odbyła się 5 kolejka OLB Yonex 2016. Organizatorami są klub badmintonowy "Victoria" Domecko i OSiR w Komprachcicach. Na 12 godzin przed rozpoczęciem OLB dotarła do organizatorów informacja, że szyna gipsowa założona na rękę, wyeliminowała z gry najmłodszego do tej pory zawodnika rozgrywek (Krzysztof Szpryngiel).

Do gier przystąpiło więc 10 par - po 5 w lidze I i 5 w lidze II. Sędzią głównym był niezawodny Waldemar Adamski.

W II lidze do gry przystąpili po raz pierwszy wydelegowani przez trenera zawodnicy sekcji młodzieżowej LUKS Victoria Domecko - Adam Szymański i Jacek Wójcik, którzy musieli przełknąć gorycz porażki we wszystkich swoich 4 meczach. Nie przeszkodziło to wypowiedzieć im na koniec słów "Bardzo nam się podobało i w następnej kolejce też chcielibyśmy grać" - czekamy zatem na ich pierwsze zwycięstwo. W pozostałych meczach II ligi aż 3 pary uzyskały 3 zwycięstwa na 4 mecze i dopiero po podliczeniu dokładnych wyników udało się ustalić zwycięzców II ligi - Leszek Szmagierewski i Sławomir Piechnik. 2 miejsce zajęli Waldemar Adamski/ Artur Kasperski, a 3 miejsce Maciej Lubczyński/ Maria Bartusz. 4 miejsce - Adrian Knapiak/Rafał Komodziński

W I ldze ponowanie zwyciężyła para Wojciech Wojdyła/Jakub Czerkawski, która dopiero w 5 kolejce przegrała swój pierwszy i jedyny w OLB1 mecz. Sprawcami tej niespodzianki byli Andrzej Szawłowski i Mateusz Masełko dla których to było.....jedyne zwycięstwo w 5 kolejce. Pozostałe 3 pary zanotowały po 2 zwycięstwa i również dopiero po dokładnym przeliczeniu wyników ustaliła się kolejność w I lidze:
2 miejsce - Artur Folęga/Andrzej Kułakowski
3 miejsce - Sylwia Szewczuk/Oleg Konowałow
4 miejsce- Dariusz Supel/Adam Hnatów

W rankingu w czołówce bez zmian prowadzi Sylwia Szewczuk i Oleg Konowałow (z taką samą ilością punktów), tuz za nimi jest Andrzej Kułakowski, Wojciech Wojdyła i Jakub Czekawski.

Następna 5 kolejka Opolskiej Ligi Badmintona Yonex 2016 odbędzie się wyjątkowo w niedzielę 15 maja 2016
Serdecznie Zapraszamy 

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski