×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Awans drużyn „Sukcesu” do finału wojewódzkiego Kinder+Sport

DSC_2153.jpeg

7 maja 2016r. w Paczkowie odbył się jeden z dwóch półfinałów wojewódzkich turnieju „Kinder + Sport 2016” dziewcząt. Są to Mistrzostwa Polski w mini piłce siatkowej rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych. Tegoroczna edycja obejmuje następujące roczniki: 2005 – drużyny dwuosobowe, 2004 – trzyosobowe oraz 2003 – czteroosobowe (plus zawodniczki rezerwowe). W Paczkowie wystartowało sześć zespołów reprezentujących Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Sukces” Komprachcice: 3 „dwójki” jedna „trójka” oraz dwie „czwórki”.

Najlepiej w tym turnieju zaprezentowała się drużyna „trójek”, która pewnie wygrała po 2:0 mecze grupowe następnie ćwierćfinał, półfinał oraz finał zajmując tym samym pierwsze miejsce. Dzięki temu dziewczyny będą rozstawione w finale wojewódzkim, który odbędzie się 5 czerwca również w Paczkowie. W turnieju tym w każdej kategorii wystąpi osiem najlepszych zespołów naszego województwa, po cztery z obu półfinałów. Prawo startu w finale zawodniczki „Sukcesu” wywalczyły sobie również w najmłodszej i najstarszej kategorii. Pierwsza „czwórka” LUKS-u, która broni mistrzostwa z roku ubiegłego, bez straty seta wygrała swoją grupę eliminacyjną, następnie półfinał, niestety w meczu o pierwsze miejsce musiała uznać wyższość zespołu SP3 Nysa. Druga „czwórka” z Komprachcic zajęła czwarte miejsce w grupie i nie zdołała awansować do półfinału imprezy. W „dwójkach” awans uzyskał LUKS I, który zajął czwarte miejsce wygrywając m.in. w ćwierćfinale z LUKS II, natomiast LUKS III zajął trzecie miejsce w grupie i nie awansował do dalszej fazy rozgrywek.

Podsumowując, turniej w Paczkowie był bardzo udany dla „Sukcesu”. Trzy drużyny z tego klubu awansowały do finału wojewódzkiego, w którym będą rywalizowały o prawo startu w finałach Mistrzostw Polski. Do tej imprezy, która odbędzie się w Częstochowie, ze wszystkich województw awansują trzy najlepsze zespoły każdego rocznika.

 Klubu z Komprachcic w Paczkowie reprezentowały: „dwójki”: Elena Prodlik, Agnieszka Sosińska, Wiktoria Krug, Wiktoria Gola, Julia Grzeszczok, Magdalena Czech, Małgorzata Kornek;  „trójka”: Weronika Stelnicka, Aleksandra Paszek, Maria Bodzioch; „czwórki”: Michelle Maculak, Julia Niedworok, Ewa Sosińska, Wiktoria Romańska, Patrycja Siendzielorz, Patrycja Cichy, Justyna Neuman, Kinga Błazińska, Alexandra Żywiołek, Wanessa Labisch.

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski