×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Opolska Liga Badmintona

15 maja odbyła się 6 kolejka OLB Yonex 2016. Organizatorami są klub badmintonowy "Victoria" Domecko i OSiR w Komprachcicach. W tej kolejce zostało pobitych kilka rekordów:

 
1) uczestnictwo 3 reprezentantów Polskiej Kadry Parabadmintona:Maria Bartusz, Grzegorz Jednaki, Dariusz Supel
2) licząc wszystkie 6 kolejek przekroczono właśnie 10 tysięcy rozegranych punktów (lotek)
3) licząc wszystkie 6 kolejek przekroczono również 300 rozegranych setów
4) licząc wszystkie 6 kolejek przekroczono tez liczbę  100 rozegranych meczy
5) w 6 kolejce rozegrano rekordową liczbę setów: 68
 
W I lidze Wojciech Wojdyła z nowym partnerem (Michał Pajek) byli bezlitośni i wygrali wszystkie 5 meczy mimo, że 3 z nich były  bardzo zacięte bo 3 setowe. Drugie miejsce wywalczył Dariusz Supel/Adam Hnatów ulegając tylko zwycięzcom. Na 3 miejscu rozgrywki zakończyli Andrzej Kułakowski i Artur Folęga wyprzedzając pary Oleg Konowałow/Andrzej Szawłowski i Leszek Szmagierwski/Sławomir Piechnik.
 
Andrzej Kułakowski już zapowiedział na najbliższą kolejkę atak na pozycję lidera w rankingu OLB, którą zajmuja aktualnie i od pierwszych kolejek Ligi OLB -  Oleg Konowałow.
 
W II lidze lidze zwyciężyli Waldemar Adamski/Artur Kasperski , którzy zapewnili sobie w ten sposób awans do I ligi w kolejnej już 7 kolejce ligi.
Wygrali wszystkie swoje 5 meczy nie oddając przeciwnikom ani jednego seta. 2 miejsce zajęli Adrian Knapiak/Rafał Komodziński, którzy z każdą kolejną kolejką spisują się coraz lepiej. 3 miejsce zajęli Marta Momot/Mateusz Masełko. Dalej: 4 miejsce Sebastian Kamiński/Dariusz Andrzejewski, 5 miejsce Maria Bartusz/Grzegorz Jednaki, 6 miejsce Adam Szymański/Jacek Wójcik.
 
Rarytasem w przerwie rozgrywania meczy były upieczone osobiście przez Marię (Maję) Bartusz babeczki, które schodziły potocznie mówiąc jak świeże bułeczki, które dodawały sił zawodnikom...w końcu do rozegrania w tym dniu każdy miał, aż 5 ciężkich meczów :) 
 
Kolejna już 7 kolejka Opolskiej Ligi Badmintona Yonez 2016 odbędzie się 28 maja 2016 r. w hali OSiR w Komprachcicach w sobotę na którą zapraszamy wszystkich chętnych.

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski