×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

XXII Sportowy Turniej Miast i Gmin

W terminie od 26 maja do 1 czerwca uczestniczyć będziemy w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich, w ramach którego rozegrany zostanie XXII Sportowy Turniej Miast i Gmin.

Sportowy Turnieju Miast i Gmin jest polską wersją Światowego Dnia Sportu – Challenge Day, organizowanego corocznie przez The Association For International Sport for All. W imprezie międzynarodowej zgłoszone miasta losowane są w pięciu grupach, w zależności od liczby mieszkańców, a rywalizacja odbywa się w parach. Jedynym kryterium oceny jest procent liczby startujących do liczby mieszkańców danego miasta. Challenge Day do tej pory rozgrywany jest na tych samych zasadach.

W Sportowym Turnieju Miast i Gmin startować mogą wszyscy mieszkańcy danego miasta lub gminy, m.in.: osoby dorosłe, przedszkolaki, uczniowie szkół, studenci, pracownicy firm, żołnierze, strażacy, policjanci, harcerze, itp. Warunkiem zaliczenia uczestnictwa w Turnieju jest czynny udział w imprezach turniejowych zorganizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

W naszej gminie zorganizowane zostaną w ramach tych działań liczne imprezy o charakterze sportowym na które serdecznie zapraszamy!

regulamin turnieju

2015_STMiG_WZOR_KALENDARZA_Strona_1.jpeg

2015_STMiG_WZOR_KALENDARZA_Strona_2.jpeg

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski