×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Przygoda z Badmintonem

Dnia 23,11,21 na hali OSiR Komprachcice odbyły się zawody gminne w badmintonie. Brały udział szkoły z Domecka, Komprachcic, Polskiej Nowej Wsi, Wawelna. Rywalizacja odbywała się dla młodszych indywidualnie, dla starszych drużynowo. PSP Komprachcice reprezentowani w kategorii młodszej Klara Obstoi, Kesja Górna kategorii starszej: Aleksandra Bernas, Julia Migniewicz, Aleksandra Babis, Emilia Jurek, Martyna Sobków, Julian Duda, Joshua Górny, Fabian Duda, Jakub Sokołowski. Złoty medal dla wszystkich uczniów i uczennic naszej szkoły, byli bezkonkurencyjni i po zaciętej rywalizacji zgarnęli I miejsca indywidualnie i drużynowo.

Dzięki temu że nasi uczniowie biorą udział w zajęciach na hali OSiR Komprachcice Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Victoria Domecko" trenerzy to Sławomir Hetmański, Maja Kabarowska, Karol Gontarz i im należą się podziękowania za wkład w rozwój sportowy naszych uczniów.        

 Opiekunem był nauczyciel WF Marcin Janecki

Dnia 7.12.21 kategoria młodsza i 9.12.21 kategoria starsza odbył się finał wojewódzki w badmintonie w Głubczycach. Naszą szkołę PSP Komprachcice reprezentowali kategoria młodsza : Aleksandra Bernas, Julia Migniewicz, Weronika Tracz, Julian Duda, Joshua Górny. Kategoria starsza : Emilia Jurek, Martyna i Zuzanna Sobków. Młodsi grali w grupach a starsi systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja była zacięta i emocjonująca, dziewczęta młodsze zajęły 7 miejsce, chłopcy 5 miejsce, a dziewczęta starsze 3 miejsce.  

Udział w imprezie o tej randze to ogromne wyróżnienie dla naszych uczniów jest to efekt umiejętności i pracy w tej dyscyplinie. Podziękowania dla trenerów Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Viktoria Domecko”. Dzięki nim nasi uczniowie nabyli podstawy badmintona i niektórzy dalej kontynuują przygodę z dyscypliną. 

Opiekunami byli nauczyciele WF Andrzej Bartnik i Witold Kawulok 

Dnia 1.03.22 odbył się finał wojewódzki w badmintonie w Głubczycach. Naszą szkołę PSP Komprachcice reprezentowały Kesja Górna i Klara Obstoi. Udział w finale jest ogromnym osiągnięciem i z tego powodu gratulacje dla dziewcząt. Gry były w grupach z podziałem na kategorie wiekowe, dziewczęta i chłopcy klasy 1 i 2 3 i 4. Rywalizowaliśmy z takimi firmami jak Kędzierzyn i Głubczyce, gdzie są klasy sportowe o profilu badmintona. Błysnęła Kesja Górna zdobywając brązowy medal, natomiast Klara Obstoi walczyła dzielnie. Dziękuje dziewczynom za zaangażowanie i poświęcenie.

Opiekunem był nauczyciel WF Andrzej Bartnik

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski