×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Opolska Liga Badmintona (kolejka 7)

28 maja odbyła się 7 kolejka OLB Yonex 2016 - do końca I edycji OLB1 pozostały już zatem tylko 2 kolejki. Organizatorami są klub badmintonowy "Victoria" Domecko i OSiR w Komprachcicach.

W I lidze największą niespodzianką jest brak choćby jednego zwycięstwa pary Sylwia Szewczuk / Oleg Konowałow, którzy zajęli ostatnie 5 miejsce w I lidze i spadli w rankingu z 1 i 2 miejsca na miejsce 3 i 5. Kolejną niespodzianką była bardzo dobra gra pary Waldemar Adamski / Artur Kasperski, których forma wyraźnie zwyżkuje. Najpierw wywalczyli sobie awans do 1 ligi a potem zajęli w niej 2 miejsce zaraz za zwycięską parą Wojciech Wojdyła / Jakub Czerkawski , których ... ograli w bezpośrednim pojedynku 2:1 w setach. 3 miejsce zajęłą para Artur Folęga / Andrzej Kułakowski, którzy w tej kolejce grali bardzo nierówno. Zaraz za nimi na 4 miejscu uplasowała para Maciej Lubczyński / Krzysztof Szpryngiel , która momentami grała bardzo dobrze lecz w decydujących końcowych momentach meczów popełniała zbyt dużo błędów.

W II lidze lidze zwyciężyli Małgorzata Kabarowska / Mateusz Masełko , którzy zapewnili sobie w ten sposób awans do I ligi w kolejnej już przedostatniej 8 kolejce ligi.
Wygrali gładko wszystkie swoje 3 mecze nie oddając przeciwnikom ani jednego seta. 2 miejsce zajęli Sławomir Piechnik / Maciej Stępień. 3 miejsce Sebastian Kamiński / Dariusz Andrzejewski i 4 ostatnie miejsce Adam Szymański/Jacek Wójcik (14 i 15-letni zawodnicy klubu Victoria Domecko, którzy grą w lidze zdobywają doświadczenie)

Jak zwykle w trakcie krótkich przerw w meczach zawodnicy zajadali się polskimi jabłkami, uzupełniali płyny w organiźmie i "łapali tlen" :)

W 7 kolejkach OLB1 zdobyto już 11 tys. 706 pkt., przebiegnięto niezliczoną ilość kilometrów i wylano hektolitry potu :)

Przedostania 8 kolejka Opolskiej Ligi Badmintona Yonex 2016 odbędzie się 11 czerwca 2016 r. w hali OSiR w Komprachcicach w sobotę na którą zapraszamy wszystkich chętnych.

Połamania rakiet :):)

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski