×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Zapraszamy do rezerwacji boisk na Orliku!. Boiska będą dla państwa dostępne w dniach poniedziałek - środa - piątek  godziny 15-22 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 12-20.               Zapraszamy do rezerwacji boisk na Orliku!. Boiska będą dla państwa dostępne w dniach poniedziałek - środa - piątek  godziny 15-22 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 12-20.

1 czerwca

IMG_8978.jpeg

1 czerwca to dzień uśmiechów i radości naszych milusińskich i tak właśnie wyglądała impreza zorganizowana na Komprachcickim Orliku. Okazją do wspólnej zabawy było uroczyste otwarcie siłowni zewnętrznej i urządzeń do ćwiczeń street workout na kompleksie Orlik w PNW. Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komprachcicach, pan Arkadiusz Tabisz oraz zaproszenie goście Wójt gminy Leonard Pietruszka, Proboszcz Winfried Watoła, przewodniczący rady gminy i przewodnicząca klubu seniora i przedstawicielka młodzieży uroczyście przecięli wstęgę.

Tuż po tym podniosłym momencie i przemówieniach (na szczęście krótkich, bo było gorąco), klub seniora i wraz z zawodnikami street workout przeprowadzili krótką rozgrzewkę i zaprezentowali kilka ćwiczeń na siłowni zewnętrznej. Zgromadzone dzieci aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach, ale to dopiero był początek atrakcji dla nich przygotowanych. Do dyspozycji dzieci była dmuchana ściana wspinaczkowa, zawody z cyklu mały olimpijczyk, zawody piłki nożnej, siatkowej oraz ręcznej. Zmęczona upałem młodzież mogą przyjść do zorganizowanej w budynku LZS Sali kinowej na seans bajek. Również tu można było się posilić słodkimi wypiekami i napić się kawy (dla dorosłych). Słodki poczęstunek zorganizował Klub Seniora z Komprachcic.

Kolejna atrakcją był symulowany pożar i pokaz akcji gaśniczej w wykonaniu strażaków z Żerkowic (dziękujemy za wsparcie). Po ugaszeniu pożaru dzieci mogły same spróbować swoich sił ze strażacką sikawką w rękach. Upalny dzień sprzyjał „omyłkowym” oblewaniu wodą, więc niejedno dziecko tak zmoczone piszczało z uciechy.

Nad sprawnym przeprowadzeniem całej imprezy czuwali nauczyciele i instruktorzy OSiR, wolontariusze z gimnazjum z Komprachcic i wiele innych niewymienionych osób – wielkie dzięki za wsparcie tej radosnej imprezy!

link do galerii zdjęć

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski