×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

10 miejsce w Finale Ogólnopolskim Orlik Volleymanii

Mieszana drużyna siatkarek Sukcesu Komprachcice oraz siatkarzy PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle zajęła dziesiąte miejsce w VI Ogólnopolskim Finale Orlik Volleymanii, który odbył się w Kaliszu.

Orlik Volleymania to rozgrywany cyklicznie ogólnopolski turniej mini piłki siatkowej zespołów mieszanych. W tym roku był on przeznaczony dla zawodniczek i zawodników z rocznika 2003 i młodszych. Organizatorami tej imprezy są: Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

Zespół LUKS Sukces Komprachcice prawo startu w finale ogólnopolskim wywalczył na turnieju makroregionalnym aż w Olsztynie, gdzie zajął czwarte miejsce a najlepszą zawodniczka tej imprezy została Michelle Maculak.

W kaliskim turnieju wystąpiły 24 drużyny, które wcześniej wygrały turnieje eliminacyjne w swoich województwach a następnie uplasowały się w pierwszej szóstce finałów makroregionalnych. Sukces pokonał w grupie eliminacyjnej teamy z Jastrzębia i Szczecina, oraz uległ zespołom z Rzeszowa, Kędzierzyna-Koźla i Koczały co dało mu ostatecznie trzecie miejsce i prawo gry o miejsca 9 - 16. Drugiego dnia imprezy drużyna „Sukcesu” prezentowała się dużo lepiej, wygrała pewnie z zespołami z Poznania i Gdańska oraz przegrała po tie-breaku ze Szczecinem mecz o dziewiąte miejsce.

W Kaliszu zespół „Sukcesu” reprezentowali: Michelle Maculak, Julia Niedworok, Katarzyna Kucharska, Piotr Jakubczyk oraz Jakub Peljan. We wcześniejszych etapach wystąpili również Ewa Sosińska i Arkadiusz Pągowski.

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski