×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Puchar Wójta

Rywalizacja sportowa na najbardziej usportowioną szkołę w gminie Komprachcice w roku szkolnym 2015/2016 zakończyła się. Uczniowie brali udział w gminnych zawodach z Lekkiej atletyki, „dwa ognie”, minipiłki nożnej, unihokeja, minipiłki siatkowej, tenisa stołowego, kilka zawodów nie odbyło się min. w minipiłce koszykowej, minipiłce ręcznej, „Małym Olimpijczyku”. Dziewczęta i chłopcy naszej szkoły brali również udział w rywalizacji szkół wiejskich LZS, gdzie dziewczęta zdobyły złoty medal w minipiłce siatkowej, zaś chłopcy złoty medal w minipiłce ręcznej. Mistrzynie i Mistrzowie Województwa rywalizowali w półfinałach z wieloma drużynami by awansować do finału i zdobyć złoto. Obecny rok był obfity w sukcesy w naszej gminie, gdzie PSP Wawelno dziewczęta w minipiłce siatkowej zdobyły wice-mistrzostwo LZS szkół wiejskich, i 3 miejsce w finale Wojewódzkim SZS.

Po konsultacji nauczycieli WF zdecydowano, aby przyznać dwie równorzędne nagrody dla PSP Komprachcice i PSP Wawelno, ponieważ były to szkoły wybitne i los zdecydował, że niektóre zawody się nie odbyły, a przez to punktacja musiała być liczona inaczej.

Była to IV edycja o Puchar Wójta gminy Komprachcice, a szkoła w Komprachcicach trzeci raz zdobywa to trofeum (2 raz z rzędu z rąk Szanownego Pana Leonarda Pietruszki otrzymaliśmy puchar), dlatego chciałbym pogratulować dziewczętom i chłopakom PSP Komprachcice, którzy rywalizowali w zawodach gminnych, powiatowych i wojewódzkich, zdobywając to wyróżnienie.

 

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski