×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

W związku z opublikowanym w dzienniku ustaw rozporządzeniem rządu w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii dot. aktywności sportowej do dnia 31 stycznia 2021r włącznie ORLIK pozostanie nieczynny.

Dożynki

Uroczystości Dożynkowe w naszej gminie rozpoczął przemarsz uczestników dożynek spod kościoła w PNW w kierunku boiska LZS, na którym zorganizowano główną uroczystość. Świętowanie rozpoczęto mszą św. dziękczynną w podzięce za plony. Przepiękne korony żniwne z naszej gminy i całego powiatu można było podziwiać przez długi czas. Trudny wybór miało jury, które miało wyłonić tę najpiękniejszą. Wygrała korona z Osowca (gmina Turawa), drugie miejsce zdobyła korona z Chróścic (gmina Dobrzeń Wielki), a trzecie z Szydłowa (gmina Tułowice).

Czas gościom umilały tradycyjne kołacze i kawa na stołach biesiadnych oraz występy artystyczne. Wokoło namiotów rozstawiono udekorowane pojazdy dożynkowe i sprzęt rolniczy. Cały kompleks LSZ był bardzo dobrze przygotowany na przyjęcie tylu gości za co organizatorom dożynek należą się duże brawa. Dożynki już za nami ale jeszcze na długo pozostaną wspomnienia.

Link do galerii zdjęć nr 1

Link do galerii zdjęć nr 2

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski