×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

W związku z przedłużeniem obostrzeń na terenie całego kraju, informujemy do 18 kwietnia boiska kompleksu ORLIK będą nieczynne.                     W związku z przedłużeniem obostrzeń na terenie całego kraju, informujemy do 18 kwietnia boiska kompleksu ORLIK będą nieczynne.                     W związku z przedłużeniem obostrzeń na terenie całego kraju, informujemy do 18 kwietnia boiska kompleksu ORLIK będą nieczynne.                     W związku z przedłużeniem obostrzeń na terenie całego kraju, informujemy do 18 kwietnia boiska kompleksu ORLIK będą nieczynne.                    

Berland Komprachcice vs. EKOM Futsal Nowiny

Nadejście jesieni to dla kibiców futsalu jasny sygnał powrotu ligowej rywalizacji, a co za tym idzie, zwiastun ogromnych emocji. Dla tych, którzy nie mogli się już doczekać powrotu do hal tej z odmian piłki nożnej, która nie znosi nudy, której intensywność nie daje absolutnie żadnych szans na oderwanie wzroku od parkietowych zmagań, a poziom dramaturgii niejednego przysporzył o migotanie przedsionków - ci mogą mieć poczucie, że sezon 2016/2017 właśnie się rozpoczyna. Już na inaugurację, w hali komprachcickiego OSiRu czeka nas nie lada gratka. Nowy, miejmy nadzieję, silniejszy Berland podejmie u siebie EKOM Futsal Nowiny. Doskonale pamiętamy passę, jaką podopieczni Dariusza Lubczyńskiego cieszyli swoich kibiców przed rokiem. Czternaście kolejnych spotkań bez porażki, walka o awans do Ekstraklasy do ostatniej, ligowej kolejki spowodowały, że poprzeczka zawędrowała wysoko. Czy możliwym jest, aby Mateusz Mika i spółka przeskoczyli ją, a nawet umiejscowili znacznie wyżej? Bądźcie z nami w niedzielę, a przekonacie się sami.
 
Zmiany, jakie przed inaugurowanymi rozgrywkami zaszły w klubie z podkieleckich Nowin można śmiało określić mianem pokaźnych. Jak donosi fanpage EKOMu, z zespołu ubyło aż sześciu zawodników. a co kibiców z Nowin może martwić najbardziej, barw tej drużyny nie będzie już bronił bramkostrzelny Maciej Ponikowski. Nie oznacza to bynajmniej, że w Komprachcicach ujrzymy zespół słabszy. Osoba utalentowanego, młodego trenera w osobie Piotra Lichoty w połączeniu z kręgosłupem kadrowym, który w Świętokrzyskiem pozostał, daje gwarancję, że naprzeciw GKSu stanie "dwunastka" rozumiejących się, ambitnych i co z perspektywy gości najistotniejsze, potrafiących grać "dobry futsal" ludzi. EKOM od dłuższego czasu stawia na rozwój i choć na profity w postaci ligowych splendorów musi jeszcze poczekać to kierunek inwestowania w młodych zawodników jest z całą pewnością właściwy. Warto wymienić choćby stanowiących o sile przyjezdnych ofensywnie usposobionego Emila Lurzyńskiego, powoływanego do reprezentacji U-21 Andrzeja Musiała czy choćby jednego z najlepszych w Polsce bramkarzy młodego pokolenia Sebastiana Dobrodzieja. W sezonie 2015/2016 rywale przełknęli na Opolszczyźnie gorzką pigułkę w postaci porażki 1:5, co może dodatkowo zmobilizować ten zespół do walki o zmazanie przykrych wspomnień i odniesienie zwycięstwa na, jak sami określają, "ciężkim, komprachcickim terenie".
 
Trzecie miejsce Berlandu na mecie poprzednich rozgrywek w środowisku opolskiego sportu przyjęto jako ogromny sukces. Domeną ludzi ambitnych jest niezadawalanie się stanem posiadania, lecz ciągłe dążenie do bycia lepszym. Trzymając się tej tezy postanowiono pójść za ciosem. W przerwie międzysezonowej klub pozyskał kilku nowych sponsorów, poczynił szereg działań promocyjno-marketingowych, a wreszcie zadbał o jak najlepsze przygotowanie zespołu do meczów mistrzowskich. Ubytki kadrowe w postaci zmiany barw klubowych przez Adriana Zylę (postanowił spróbować swoich sił w "trawiastym", trzecioligowym Ruchu Zdzieszowice) oraz, bądź co bądź, zawodników pozostających częściej aniżeli popularny "Adi" zmiennikami w zasobach trenera Lubczyńskiego, a więc bramkarzy: Tomasza Staronia i Karola Skowronka oraz Bartosza Nesterowa (wszyscy przenieśli się do drugoligowej Futsal Odry Opole), wymusiły wzmocnienia i te, trzeba przyznać, jawią się bardzo ciekawie. Swoich sił w ligowym futsalu postanowił spróbować znany z występów w triumfatorze lokalnych rozgrywek środowiskowych Bongo Opole, 30-letni Adam Krok. Grę w Polsce, właśnie w podopolskich Komprachcicach, zamierzają natomiast rozpocząć dwaj młodzi, niezwykle utalentowani Mołdawianie. Obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi Serghei Barduja (mający również obywatelstwo rumuńskie) ma niespełna 22 lata i występuje na pozycji bramkarza. Jego o dwa lata starszy kolega - Alex Grigorescu, podobnie jak pierwszy z wymienionych, jest młodzieżowym reprezentanem kraju ze stolicą w Kiszyniowe, będąc jednocześnie kapitanem kadry. - W mojej ocenie jesteśmy silniejszym zespołem, aniżeli miało to miejsce w poprzednim sezonie. Nie chodzi tu o nowych graczy, bo ich faktyczną wartość poznamy w trakcie ligowej rywalizacji, lecz o bagaż doświadczeń, jakie moi zawodnicy - szczególnie ci młodsi - nabyli przed rokiem. Chcemy dobrze wystartować, a do tego potrzebujemy zwycięstwa na inaugurację. Zrobimy wszystko by trzy punkty zostały w Komprachcicach - zapowiada Dariusz Lubczyński. Słowa trenera znajdują swoje potwierdzenie w wynikach wyjazdowych spotkań kontrolnych, w których chwalony za swoją postawę Berland nieznacznie uległ występującemu w Ekstraklasie Piastowi Gliwice (2:4) oraz pokonał, drugoligowy GSF Gliwice (5:1).  

Berland Komprachcice vs. EKOM Futsal Nowiny

hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komprachcicach przy ul. Szkolnej 18
niedziela 25.09.2016 r., godz. 17.00
sędziują: Sławomir Steczko i Wojciech Curyło (Małopolski ZPN)
wstęp wolny
 
14333612_1194833027256735_5382940425058429938_n.jpeg

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski