×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Berland Komprachcice vs. EKOM Futsal Nowiny

Nadejście jesieni to dla kibiców futsalu jasny sygnał powrotu ligowej rywalizacji, a co za tym idzie, zwiastun ogromnych emocji. Dla tych, którzy nie mogli się już doczekać powrotu do hal tej z odmian piłki nożnej, która nie znosi nudy, której intensywność nie daje absolutnie żadnych szans na oderwanie wzroku od parkietowych zmagań, a poziom dramaturgii niejednego przysporzył o migotanie przedsionków - ci mogą mieć poczucie, że sezon 2016/2017 właśnie się rozpoczyna. Już na inaugurację, w hali komprachcickiego OSiRu czeka nas nie lada gratka. Nowy, miejmy nadzieję, silniejszy Berland podejmie u siebie EKOM Futsal Nowiny. Doskonale pamiętamy passę, jaką podopieczni Dariusza Lubczyńskiego cieszyli swoich kibiców przed rokiem. Czternaście kolejnych spotkań bez porażki, walka o awans do Ekstraklasy do ostatniej, ligowej kolejki spowodowały, że poprzeczka zawędrowała wysoko. Czy możliwym jest, aby Mateusz Mika i spółka przeskoczyli ją, a nawet umiejscowili znacznie wyżej? Bądźcie z nami w niedzielę, a przekonacie się sami.
 
Zmiany, jakie przed inaugurowanymi rozgrywkami zaszły w klubie z podkieleckich Nowin można śmiało określić mianem pokaźnych. Jak donosi fanpage EKOMu, z zespołu ubyło aż sześciu zawodników. a co kibiców z Nowin może martwić najbardziej, barw tej drużyny nie będzie już bronił bramkostrzelny Maciej Ponikowski. Nie oznacza to bynajmniej, że w Komprachcicach ujrzymy zespół słabszy. Osoba utalentowanego, młodego trenera w osobie Piotra Lichoty w połączeniu z kręgosłupem kadrowym, który w Świętokrzyskiem pozostał, daje gwarancję, że naprzeciw GKSu stanie "dwunastka" rozumiejących się, ambitnych i co z perspektywy gości najistotniejsze, potrafiących grać "dobry futsal" ludzi. EKOM od dłuższego czasu stawia na rozwój i choć na profity w postaci ligowych splendorów musi jeszcze poczekać to kierunek inwestowania w młodych zawodników jest z całą pewnością właściwy. Warto wymienić choćby stanowiących o sile przyjezdnych ofensywnie usposobionego Emila Lurzyńskiego, powoływanego do reprezentacji U-21 Andrzeja Musiała czy choćby jednego z najlepszych w Polsce bramkarzy młodego pokolenia Sebastiana Dobrodzieja. W sezonie 2015/2016 rywale przełknęli na Opolszczyźnie gorzką pigułkę w postaci porażki 1:5, co może dodatkowo zmobilizować ten zespół do walki o zmazanie przykrych wspomnień i odniesienie zwycięstwa na, jak sami określają, "ciężkim, komprachcickim terenie".
 
Trzecie miejsce Berlandu na mecie poprzednich rozgrywek w środowisku opolskiego sportu przyjęto jako ogromny sukces. Domeną ludzi ambitnych jest niezadawalanie się stanem posiadania, lecz ciągłe dążenie do bycia lepszym. Trzymając się tej tezy postanowiono pójść za ciosem. W przerwie międzysezonowej klub pozyskał kilku nowych sponsorów, poczynił szereg działań promocyjno-marketingowych, a wreszcie zadbał o jak najlepsze przygotowanie zespołu do meczów mistrzowskich. Ubytki kadrowe w postaci zmiany barw klubowych przez Adriana Zylę (postanowił spróbować swoich sił w "trawiastym", trzecioligowym Ruchu Zdzieszowice) oraz, bądź co bądź, zawodników pozostających częściej aniżeli popularny "Adi" zmiennikami w zasobach trenera Lubczyńskiego, a więc bramkarzy: Tomasza Staronia i Karola Skowronka oraz Bartosza Nesterowa (wszyscy przenieśli się do drugoligowej Futsal Odry Opole), wymusiły wzmocnienia i te, trzeba przyznać, jawią się bardzo ciekawie. Swoich sił w ligowym futsalu postanowił spróbować znany z występów w triumfatorze lokalnych rozgrywek środowiskowych Bongo Opole, 30-letni Adam Krok. Grę w Polsce, właśnie w podopolskich Komprachcicach, zamierzają natomiast rozpocząć dwaj młodzi, niezwykle utalentowani Mołdawianie. Obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi Serghei Barduja (mający również obywatelstwo rumuńskie) ma niespełna 22 lata i występuje na pozycji bramkarza. Jego o dwa lata starszy kolega - Alex Grigorescu, podobnie jak pierwszy z wymienionych, jest młodzieżowym reprezentanem kraju ze stolicą w Kiszyniowe, będąc jednocześnie kapitanem kadry. - W mojej ocenie jesteśmy silniejszym zespołem, aniżeli miało to miejsce w poprzednim sezonie. Nie chodzi tu o nowych graczy, bo ich faktyczną wartość poznamy w trakcie ligowej rywalizacji, lecz o bagaż doświadczeń, jakie moi zawodnicy - szczególnie ci młodsi - nabyli przed rokiem. Chcemy dobrze wystartować, a do tego potrzebujemy zwycięstwa na inaugurację. Zrobimy wszystko by trzy punkty zostały w Komprachcicach - zapowiada Dariusz Lubczyński. Słowa trenera znajdują swoje potwierdzenie w wynikach wyjazdowych spotkań kontrolnych, w których chwalony za swoją postawę Berland nieznacznie uległ występującemu w Ekstraklasie Piastowi Gliwice (2:4) oraz pokonał, drugoligowy GSF Gliwice (5:1).  

Berland Komprachcice vs. EKOM Futsal Nowiny

hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komprachcicach przy ul. Szkolnej 18
niedziela 25.09.2016 r., godz. 17.00
sędziują: Sławomir Steczko i Wojciech Curyło (Małopolski ZPN)
wstęp wolny
 
14333612_1194833027256735_5382940425058429938_n.jpeg

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski