×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Teramo 2016

W dniach 1-14.07.2016 chłopcy trenujący w klubie LKS OSiR Komprachcice oraz w Ośrodkach Szkolenia w Piłce Ręcznej w Komprachcicach, brali udział w Klubowych Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Teramo 2016.

Turniej rozgrywany był w dniach 5.07-11.07 we włoskiej miejscowości Teramo. Po drodze do Teramo zwiedziliśmy Wenecję, a 3.07 pojechaliśmy na zwiedzanie Rzymu. W ramach dodatkowych atrakcji pojechaliśmy jeszcze do ogromnego aqua parku Onda Blu (12.07)

Była to już 44 edycja tych rozgrywek w których biorą udział drużyny z całego świata a na boiskach toczy się walka w kategoriach U-12, U-14, U-16, U-18 oraz Open, zarówno wśród chłopców jak i dziewczyn.

Drużyna pojechała rywalizować w turniej w następującym składzie:

 1. Jakub Sobków
 2. Tymoteusz Sobków
 3. Mateusz Lellek
 4. Michał Niewiadomski
 5. Filip Wrzesiński
 6. Piotr Hyl
 7. Daniel Łacny
 8. Fabian Sosna
 9. Przemysław Jurecki
 10. Dominik Czarny
 11. Marek Hryniewicz
 12. Kamil Kawulok
 13. Adam Purul
 14. Stanisław Łepek

W naszej kategorii wiekowej (2002 i młodsi) rywalizowało 18 zespołów podzielonych na 3 grupy po 6 drużyn w każdej. System turniej zakładał rozegranie meczy każdy z każdym w grupie po czym drużyny z 1 miejsc w grupie awansowały automatycznie do półfinałów, natomiast zespoły z 2 miejsc grały między sobą mecze o ostatnie miejsce w półfinałach. Taki system rozgrywania turnieju sprawia iż bardzo ciężko dostać się do czołowej 6 gdyż może się zdarzyć iż przegrywając 1 mecz można nie wyjść z grupy i odpaść z fazy finałowej turnieju.

Los sprawił iż do naszej grupy trafiły następujące zespoły:

 1. Colegio Sao Joao(Portugalia)
 2. Zagłębie Lubin
 3. HC Hohenems (Austria)
 4. HG Torelli Teramo (Włochy)
 5. Virum Sorgenfri

W pierwszym meczu trafiliśmy na zespół austriacki HC Hohenems. Podeszliśmy do tego meczu bardzo zmotywowani lecz troszkę stremowani gdyż był to nasz debiut na tak dużym turnieju.  Po wyrównanym początku wyszliśmy na 2 bramkowe prowadzenie którego nie oddaliśmy do końca meczu, powiększając jeszcze przewagę do 6 trafień. Mecz zakończył się wynikiem 19-13 dla nas.

Kolejny mecz rozgrywaliśmy z drużyną Zagłębia Lubin, która jest bardzo mocnym ośrodkiem piłki ręcznej w Polsce i posiada drużyny w ekstraklasie kobiet jak i mężczyzn. Od początku spotkania trwała wyrównana walka bramka za bramkę jednak na początku 2 połowy Zagłębie odskoczyło na 4 bramki i utrzymało taki wynik do końca spotkania . Ten mecz przegraliśmy 15-11.

Po tym spotkaniu wiedzieliśmy iż jeżeli chcemy awansować do dalszej gry musimy wygrać wszystkie mecze w grupie do końca. Kolejny naszym przeciwnikiem była drużyna Virum Sorgenfri z Danii. Ekpia ta była najliczniej reprezetowana podczas turnieju w Termo i miała drużyny w każdej kategorii wiekowej. Jak się później okazało drużyny Virum były w pierwszej 3 w 7 kategoriach!!!! Spotkanie rozpoczęło się dla nas słabo i przegrywaliśmy już 4-0 , jednak po przerwie na żądanie trenera Macieja Nawrockiego drużyna jakby zmieniła się o 180 stopni i zaczęła szczelnie bronić oraz celnie rzucać. Po bardzo dramatycznej końcówce wygraliśmy 10-9.

Przedostatni mecz w grupie rozgrywaliśmy z gospodarzem turnieju HC Torelli Teramo. Drużyna ta również pokonała Duńczyków także mieliśmy świadomość siły przeciwnika. Przez pierwsze 3 minuty gra była bardzo wyrównana natomiast od 4 minuty nasi zawodnicy pokazali wielki charakter w obronie oraz mądrą grę w atak co dało dosyć spokojne zwycięstwo 16-8.

W ostatni spotkaniu ,które miało zadecydować o naszym wyjściu z grupy, mierzyliśmy się z portugalskim Colegio Sao Joao. Początek spotkania był ospały i nerwowy, natomiast w miarę upływu czasu  wszyscy zawodnicy weszli na wyższe obroty i wygraliśmy 19-14

Rozgrywki grupowe zakończyliśmy na 2 miejscu ustępując miejsca jedynie Zagłębiu Lubin. Rozgrywki grupowe wyłoniły naszych przeciwników w drodze do półfinału turnieju. Były to drużyny HC Sfisef (Algieria) oraz ASD Lions Teramo (Włochy).

Pierwszy mecz rozgrywaliśmy z drużyną z Afryki. Od początku spotkania gracze z Algierii wykazywali większą ochotę do gry i narzucili swój styl gry. Bardzo szybki styl gry :) Przez co na początku 2 połowy przewaga ich wyniosła aż 7 bramek. I w tym momencie naszym zawodnikom znów pomogła przerwa na żądanie, obrona bardzo się uszczelniła, bramkarz odbił kilka piłek dzięki temu udało się doprowadzić w tym spotkaniu do remisu i utrzymać go do końca spotkania 16-16.

W meczu który decydował o naszym wejściu do najlepszej 4 turnieju graliśmy z drużyną ASD Lions Teramo. Naładowani emocjami z poprzedniego meczu udało się dobrze wejśc w mecz i prowadzić 3-1. Następnie opadliśmy troszkę z sił i gra była prowadzona bramka za bramkę. Raz prowadziliśmy my raz włosi. Końcówka meczu była bardzo nerwowa i przy remisie rzuciliśmy w słupek natomiast włosi wykończyli atak wygrali 16-17 i mogli się cieszyć z awansu do półfinału.

Zakończyliśmy turniej na 5 pozycji na 18 drużyn z całego świata(Włochy, Algieria, Chiny, Austria, Dania, Portugalia, itd.) co na pewno jest olbrzymim sukcesem chłopaków którzy trenują ze sobą od niecałych 2 lat, a w tym składzie osobowym zagrali pierwsze mecze.

Turniej rozgrywany był w dniach 5.07-11.07 we włoskiej miejscowości Teramo. Po drodze do Teramo zwiedziliśmy Wenecję, a 3.07 pojechaliśmy na zwiedzanie Rzymu. W ramach dodatkowych atrakcji pojechaliśmy jeszcze do ogromnego aqua parku Onda Blu (12.07)

 Wszyscy zawodnicy uczestniczący w turnieju zasłużyli na słowa uznania i wielkie gratulacje. Dodatkowe słowa podziękowania należą się rodzicom, którzy byli z nami we Włoszech oraz rodzicom którzy walnie przyczynili się do tego wyjazdu i dali możliwość rozwoju te drużynie.

Już planujemy wyjazd w dniach 1-14.07.2017 do Teramo dla chłopców w roczniku 2003-2004 oraz 2005 i młodsi :)  Zapraszamy wszystkich chętnych do rozpoczęcia przygody z piłką ręczną na stronę na Facebooku LKS OSiR Komprachcice Dzieci oraz pod numerem 518-647-801.  

Ze sportowym Pozdrowieniem

Maciej Nawrocki

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski