×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

European Para-Badminton Championships 2016

25-30 października rozegrane zostały Mistrzostwa Europy w Parabadmintonie w Beek w Holandii gdzie Reprezentacja Polski zdobyła razem 4 medale. 

Kadra Polski, która wystąpi w Beek, składa się z 10 osób. Są to: Jakub Sikorski WH1, Katarzyna Ziębik SL3, Tomasz Szwedo SL3, Denis Grzesiuk SL4, Bartłomiej Mróz SU5, Maria Bartusz SS6 (Victoria Domecko), Łukasz Baran – fizjoterapeuta, Tomasz Zioło – trener oraz dwoje asystentów osób niepełnosprawnych, którzy biorą udział w ME na własny koszt – Anna Sikorska i Ireneusz Kapler.

Oprócz singla Maria Bartusz zagrała – debel z Emmą Farnham (Irlandia), mixt z Isaac’iem Dalglishem (Anglia)

W sobotę 29 października nasza ekipa miała jedną główną bohaterkę. Była nią Maria Bartusz, która tego dnia zapewniła sobie brązowy medal w singla SS6 (zawodnicy niskiego wzrostu), pokonując Irlandkę Emmę Farnham w 3 setach. Jest to już drugie zwycięstwo Mai nad Emmą (poprzednie miało miejsce na MŚ). Irlandka dopóki Maja nie pokazała się na turniejach parabadmintona, zawsze zajmowała w zawodach mistrzowskich miejsce medalowe.
Drugi brązowy medal wywalczyła Maja w mixta z Isaakiem Dalglishem,wygrywając dzisiaj dwa ważne mecze. Oba spotkania były bardzo emocjonujące, a gra w wykonaniu panów, którzy dosłownie latali w powietrzu aby odbić lotkę zachęcała publiczność do gromkich owacji. Doskonale przy siatce radziła sobie Maja, zbijając lotki przy każdej nadarzającej się okazji. Ostatnia lotka decydująca o medalu została właśnie przez Maję posłana na kort po stronie przeciwników mocnym zbiciem. To są bardzo trudne zagrania w tej klasie parabadmintona, szczególnie dla Mai, która ma 125 cm wzrostu. 

Dodatkowe 2 medale dla Polski przywiózł Bartłomiej Mróz.
W grze podwójnej Mistrzami Europy zostali Bartłomiej Mróz i Ilker Tuzcu, pokonując parę Meril Loquette(FRA)/David Jack Wilson(WLS) 21-4, 21-14.
To oni też między sobą rozegrali finał gry pojedynczej (SU5) i po zaciętym pojedynku górą był Ilker Tuzcu, a Bartkowi pozostało się cieszyć ze swojego kolejnego medalu z Mistrzostw Europy.
 

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski