×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Zaproszenie na mecz

Po ponad miesięcznej przerwie komprachcicki Berland wraca do swojej hali by w pojedynku o pierwszoligowe punkty zmierzyć swe siły z drużyną AZSu WSIU (Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności) Malwee Łódź. Historyczne, bo pierwsze starcie obu drużyn będzie miało podwójną stawkę. Bez zbędnego kalkulowania, znajdujący się w dolnych rejonach tabeli Opolanie muszą to spotkanie po prostu wygrać.
 

Zespół Malwee począwszy od tego sezonu rywalizuje w grupie południowej 1 PLF. Poprzednie lata rywalizował on z przeciwnikami „z północy” nie będąc drużyną liczącą się w stawce. Przed przenosinami do grupy, w której rywalizuje Berland mówiło się, że łodzian czeka tzw. twarde zderzenie z podłożem. Nic bardziej mylnego. Malwee od początku rozgrywek poczyna sobie całkiem dobrze legitymując się niezłym dorobkiem punktowym, który z kolei w zupełności wystarcza by ekipa z miasta włókniarzy plasowała się w środkowej części ligowej tabeli. Nasz rywal prezentuje przy tym ładną dla oka, ofensywną grę, co w połączeniu z faktem, że jest to drużyny złożona głównie z młodych zawodników, musi budzić wyrazy uznania futsalowego środowiska.

Zgoła inne nastroje panują w Komprachcicach. Gra od początku rozgrywek nie wygląda tak, jak choćby ta, którą zespół prezentował w sezonie 2015/2016, a posiadany dorobek punktowy nakazuje bacznie oglądać się za plecy. Oddech Berlandowi mogą dać tylko i wyłącznie zwycięstwa i słowo to odmieniane jest na klubowych korytarzach przez wszystkie przypadki. W przerwie spowodowanej meczami reprezentacji narodowej, eliminacjami młodzieżowych MP oraz regulaminową pauzą w jednej z kolejek 1 PLF doszło do spotkania w wewnętrznym gronie, na którym jasno sformułowano najbliższe cele i zdiagnozowano podłoże napotkanych problemów. Ma być już tylko lepiej i mecz z Malwee jest dla osiągnięcia wspomnianej poprawy kluczowy. Wszyscy zawodnicy (za wyjątkiem tych borykających się z przewlekłymi urazami) palą się do gry i obiecują wszem i wobec, że dadzą z siebie wszystko.

W marszu po pierwsze zwycięstwo we własnej hali niezbędna będzie pomoc kibiców. W tych ciężkich chwilach nasi zawodnicy potrzebują nas jeszcze bardziej niż zwykle. Niech będzie to transakcja łączona. W zamian za wsparcie z trybun liczmy na dobrą grę i upragnione zwycięstwo. Wszyscy na mecz!   

Berland Komprachcice vs. AZS WSIU Malwee Łódź

hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komprachcicach przy ul. Szkolnej 18
sobota 03.12.2016 r., godz. 19.00 (uwaga: mecz wyjątkowo w sobotę!!!)
wstęp wolny

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski