×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Wygrana Berlandu!

Podopieczni trenera Dariusza Lubczyńskiego pokonali we własnej hali AZS Łódź aż 6-0. Bohaterem meczu był Dominik Dora, który po przerwie zdobył wszystkie cztery bramki dla gospodarzy.

Gospodarze przystąpili do gry bez swojego najbardziej doświadczonego zawodnika - Andrzeja Sapy, który pauzował za kartki. - Podeszliśmy do rywali bez respektu, ale też z szacunkiem, bo do tej pory mieli lepsze wyniki od nas - podkreślał trener Lubczyński. Mecz toczył się pod dyktando miejscowych. Na pierwszego gola kibice musieli jednak czekać dość długo, bo do 15. min. Szybko jednak padł od razu drugi, a po przerwie Dora w 22. min podwyższył na 3-0.

– Ten trzeci gol to chyba był przełomowy moment meczu - analizował Dora. - Prowadzenie dwoma bramkami często bywa zdradliwe. Mając wynik 3-0 w pełni kontrolowaliśmy już wydarzenia i mogliśmy nastawić się na kontry. Zawodnicy z Komprachic grali bardzo mądrze. Umiejętnie zwalniali grę, wciągali przeciwników na swoją połowę, by w odpowiednim momencie przyspieszyć. Wygrana powinna być jeszcze bardziej efektowna, ale dwóch dobrych okazji, w tym jednej idealnej nie wykorzystał Michał Zboch, a i wyśmienicie spisujący się Dora mógł jeszcze raz wpisać się na listę strzelców.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo w końcu mamy pierwsze zwycięstwo w sezonie - mówił mołdawski bramkarz Berlandu Siergiej Burduja. - Mnie cieszy, ze zakończyłem mecz bez straty gola. Też pierwszy raz w sezonie. To dla bramkarza zawsze jest bardzo ważne. Cały czas byłem mocno skoncentrowany. Nawet jak wysoko prowadziliśmy.

Berland Komprachcice - AZS Łodź 6-0 (2-0)

 1-0 Wochna - 15., 2-0 Przywara - 17., 3-0 Dora - 22., 4-0 Dora - 30., 5-0 Dora - 35., 6-0 Dora - 36.

Berland: Burduja - Mika, Przywara, Zboch, Małek, Dora, Gawin, Krok, Kilian, Wochna. Trener Dariusz Lubczyński.

AZS: Olejnik - Sztaba, Pomykała, Olczak, Wasiak, Młynarczyk, Pruszkowski, Krysiak, Baryła, Sobczak, Magnus, Wyszkowski. Trener Michał Zawadzki.

Sędziowali: Maciej Śliwiński i Maciej Jagodziński (obaj Poznań). Widzów 200.

link do galerii zdjęć:

http://www.24opole.pl/7538,Berland_Komprachcice_60_Malwee_Lodz,galeria.html

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski