×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Zwycięstwo siatkarek Sukcesu Komprachcice

Siatkarki z Komprachcic bardzo udanie zainaugurowały rozgrywki o Mistrzostwo Województwa młodziczek wygrywając pierwszy turniej eliminacyjny. Zawodniczki Sukcesu pokonały kolejno ECO AZS Uni II Opole 2:1 (25:17,15:25,16:14) oraz MMKS I Kędzierzyn-Koźle również 2:1 (25:17,9:25,15:10).

W tej fazie mistrzostw drużyny rywalizują w czterech trzydrużynowych grupach, z których dwa pierwsze zespoły oraz najlepszy z trzeciego miejsca awansują do najlepszej dziewiątki województwa. Młode siatkarki z Komprachcic na początku rozgrywek trafiły do zdecydowanie najmocniejszej grupy, zespół z Opola jest jednym z faworytów rozgrywek, natomiast klub z Kędzierzyna-Koźla broni wywalczonego w poprzednim sezonie tytułu mistrzowskiego. Wszystkie mecze turnieju, który odbył się 11 grudnia w Kędzierzynie-Koźlu były bardzo wyrównane a o końcowym wyniku decydowała dyspozycja chwili. Najwięcej emocji było w decydującym secie pojedynku pomiędzy teamami z Komprachcic i Opola, Sukces przegrywał już 4:11 a następnie 11:14 by wygrać ostatecznie 16:14. Mecz pomiędzy MMKS-em a ECO AZS również zakończył tie-break, 2:1 wygrały gospodynie. Rywalizacja w grupach odbywa się w trakcie  trzech podobnych imprez. Tak więc wszystkie zespoły rozegrają ze sobą jeszcze po dwa mecze, a o kolejności zadecyduje ligowa tabela. Kolejne turnieje, w których wezmą udział zawodniczki Sukcesu odbędą się 18 grudnia w Opolu oraz 8 stycznia o godz. 10.00 na hali OSiR-u w Komprachcicach. Serdecznie zapraszamy.

Młodziczki LUKS Sukces Komprachcice na turnieju w Kędzierzynie-Koźlu wystąpiły w następującym składzie: Joanna Pieczykolan, Katarzyna Kucharska, Michelle Maculak, Julia Niedworok, Aleksandra Paszek, Barbara Ryba, Wiktoria Romańska, Maria Bodzioch, Ewa Sosińska  

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski