×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

VII Jarmark w Komprachcicach za nami

17 i 18 grudnia br. odbył się w Komprachcicach VII Jarmark Adwentowo-Bożonarodzeniowy. Podczas dwudniowej imprezy byliśmy świadkami wielu imprez w których udział wzięła bardzo duża liczba mieszkańców zarówno naszej gminy jak i gości spoza jej granic.

Uroczystości rozpoczęły się w sobotę o godz. 15.00 w sali Samorządowego Ośrodka Kultury wspólnym ubieraniem choinki. Równolegle rozpoczęły się również warsztaty dotyczące przygotowywania ozdób świątecznych, podczas których licznie zgromadzone dzieci wraz z rodzicami wykonywali samodzielnie różnego rodzaju choinkowe dekoracje. Po ozdobieniu choinki wszyscy chętni wzięli udział w spektaklu „Dziewczynka z zapałkami”, przygotowanym przez instruktorów z SOKu. Tego samego dnia od godziny 19.00 rozpoczęło się wspólne kolędowanie przy ognisku i choince przy placu kościelnym. Mroźne powietrze i wspaniała atmosfera wprowadziła wszystkich obecnych w świąteczny nastrój.

W niedzielę 18 grudnia jarmark przeniósł się do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie o godz. 14.00 odprawiona została tradycyjnie już Msza Św. w intencji wszystkich mieszkańców gminy. Bezpośrednio po mszy rozpoczął się cykl imprez pod nazwą „Od seniora do juniora”. Na scenę wkraczali wykonawcy i prezentowali wspaniały program w postaci jasełek, kolęd lub pastorałek. Kolejno mogliśmy podziwiać występy – dzieci z Ochronki w Komprachcicach, chór z Klubu Seniora z SOKu, przedszkolaków oraz uczniów ze szkół podstawowych z Komprachcic i Polskiej Nowej Wsi. Występy gwiazd wieczoru rozpoczęli uczniowie Publicznego Gimnazjum w Komprachcicach - Kamil Janoszek i Karolina Gabriel w świątecznym repertuarze. Następnie mogliśmy wysłuchać nastrojowego koncertu zespołu Pav.love.sky podczas, którego usłyszeliśmy polskie i zagraniczne kolędy i pastorałki. Na zakończenie jarmarku mieliśmy dwa wspaniałe koncerty i dwa jubileusze. Pierwszym był żywy i dynamiczny koncert świąteczny z okazji jubileuszu 10-lecia Gminnej Orkiestry Dętej z udziałem solistów Lindy Wencel i Roberta Klimka z SOK-u. Na zakończenie byliśmy świadkami jubileuszowego koncertu zespołu Attonare promującego nową płytę. Licznie zgromadzona publiczność gorącymi brawami dziękowała wszystkim wykonawcom za wspaniałe występy.

Organizatorem VII Jarmarku Adwentowo-Bożonarodzeniowego było Stowarzyszenie Forum dla Gminy Komprachcice. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do jego organizacji.

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski