×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Zapraszamy do rezerwacji boisk na Orliku!. Boiska będą dla państwa dostępne w dniach poniedziałek - środa - piątek  godziny 15-22 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 12-20.               Zapraszamy do rezerwacji boisk na Orliku!. Boiska będą dla państwa dostępne w dniach poniedziałek - środa - piątek  godziny 15-22 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 12-20.

KLF - podsumowanie

Zmagania Komprachcickiej Ligi Futsalu przekroczyły półmetek. Czas na krótkie podsumowanie dotychczasowej rywalizacji, a trzeba przyznać, że równie wyrównanej i przez to ciekawej edycji KLF nie pamiętają przysłowiowi najstarsi górale.

1 KLF
W walce o mistrzostwo najlepszej ligi futsalu w Województwie Opolskim pozostały trzy drużyny. Pierwsza liga ma bowiem za sobą już 10 rozegranych kolejek, a na jej czele plasuje się aktualnie Stara Gwardia. Mieszanka doświadczenia z młodością dowodzona przez nestora KLF - Wieśka Wojciechowskiego jedynie dwukrotnie musiała zejść z parkietu pokonana notując przy tym imponującą liczbę - ośmiu zwycięstw. Podobnym dorobkiem legitymuje się prószkowski Bassau, lecz ustępuje gwardzistom gorszym stosunkiem bezpośrednich meczów (4:1, 3:4). Rolę przyczajonego tygrysa wypełnia Bongo Opole. Strata Michała Winsze i spółki do wspomnianej dwójki wynosi trzy "oczka". Tym niemniej, perspektywa zbliżających się potyczek Bongo tak ze Starą Gwardią, jak i Bassauem wskazuje, że kształt wierchuszki ligowej tabeli może jeszcze ulec znacznej modyfikacji.

 

Co słychać poniżej podium? Równa gra CDB oraz piorunujący początek sezonu Opolskich Żubrów dają tym zespołom względny spokój i raczej pewne utrzymanie. O uniknięcie bezpośredniego spadku muszą zaciekle walczyć The Ziggers i UNS, które powinny między sobą rozstrzygnąć rywalizację o prawo gry w barażach o udział w rozgrywkach 1 KLF w kolejnej edycji. Zamykający stawkę Futsal Groszowice musiałby radykalnie odmienić swoją postawę by marzyć choćby o barażowym pojedynku z 3 drużyną 2 KLF. Absencja Dawida Wolnego okazała się ciosem, który zepchnął regularnie punktujący zespół Marka Kopyłowskiego w ligową otchłań. Jednak dopóki piłka w grze - wszystko jest możliwe.

2 KLF

Na drugi froncie lider jest tylko jeden. Grupa JD pewnie zmierza do 1 KLF prezentując przy tym ciekawy, kombinacyjny i ofensywny futsal. Kroku zespołowi Tomka Majera długo dotrzymywał beniaminek - Rally Team, jednak zadyszka, z jaką Radek Dembiński i jego koledzy z drużyny zmagają się w ostatnich kolejkach zbliżyła ich bardziej do ligowego środka, aniżeli do otwierającej stawkę Grupy. Trzeci jest Grunt, który punktuje regularnie i który, jak przystało na jedną z najdłużej rywalizujących w KLF ekip, poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Peleton pościgowy otwierają ICAR i Ford przeplatający świetne spotkania dość niespodziewanymi stratami punktów. W kratkę grają również SFD i ECO S.A., dla których zapala się czerwona lampka sygnalizująca konieczność gromadzenia "oczek" by do ostatniej kolejki nie obawiać się o zachowanie ligowego bytu. Tabelę zamyka Brutal, lecz i tu zaświeciła się iskierka nadziei. Po siedmiu kolejnych porażkach "brutale" pokonali po dramatycznym meczu Rally Team dając konkurencji wyraźnie do zrozumienia, że pogłoski o pewnym spadku tej ekipy okazały się mocno przedwczesne.

3 KLF
Na trzecim szczeblu rozgrywkowym niepodzielnie panuje młody Berland. Trenujący i rywalizujący w zmaganiach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w kategorii wiekowej U-18 podopieczni Andrzeja Sapy odprawiają z kwitkiem kolejnych przeciwników będąc już właściwie jedną nogą w 2 KLF. Chrapkę na powrót na zaplecze ekstraklasy ma niestrudzony Maniex, który dzięki skompletowaniu ciekawego, jak na trzecioligowe realia, składu wydaje się być kandydatem nr 2 do awansu. Tuż za plecami prowadzącej dwójki trwa rywalizacja przypominająca swoim przebiegiem zmagania trawiastej Ekstraklasy. Każdy walczy z każdym, nie ma silniejszych ani słabszych, decydują niuanse i dyspozycja dnia. Ciekawy skład Szopy na Narzędzia oraz doświadczenie Gali Dachy Ochodze wysuwają te zespoły do miana głównych kandydatów do udziału w barażach (a kto wie, może i wyprzedzenie Maniexu). Sporego kalibru rozczarowaniem jest natomiast postawa drużyny Okręgowej Izby Radców Prawnych. Zawodnicy występujący na co dzień w togach z niebieską lamówką już nie raz udowodnili, że na futsalowym parkiecie radzą sobie nie gorzej niż na sali sądowej. Okrągłe zero na koncie nie zadowala z pewnością ambitnych mecenasów, stąd zmiana tego wstydliwego stanu rzeczy zdaje się być jedynie kwestią czasu.   

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski