×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Święto halowej piłki w Komprachcicach

Berland w 1/16 finału Pucharu Polski w futsalu zagra z niezwykle utytułowaną ekipą. Clearex Chorzów to w krajowym futsalu niezwykle uznana marka. W pierwszej dekadzie XXI wieku zespół ten praktycznie nie schodził z podium mistrzostw kraju. Rozgrywki ekstraklasy wygrywał pięciokrotnie, trzy razy był wicemistrzem, a raz zdobył brązowy medal. Od kilku lat nie należy już do ścisłej czołówki, ale cały czas gra w krajowej elicie. W tym sezonie po 15 kolejkach w stawce 12 drużyn zajmuje 7. miejsce z dorobkiem 20 punktów.

Z takim rywalem spotka się w sobotę w meczu 1/16 finału Pucharu Polski Berland Komp­rachcice. Spotkanie, w którym zdecydowanym faworytem są chorzowiane w komprach­cickiej hali przy ul. Szkolnej rozpocznie się o godz. 19.00.

Obie drużyny kilka tygodni temu spotkały się w Chorzowie w sparingu. Clea­rex zwyciężył wówczas wysoko, bo 13-1.

- Dominacja rywali była wyraźna, ale graliśmy w mocno rezerwowym, a na dodatek jeszcze poważnie okrojonym składzie - mówi zawodnik Berlandu Piotr Wochna. - Mecze sparingowe trudno jednak porównać z tymi o stawkę, a taki nas czeka. Jestem pewien, że sobotnie spotkanie będzie zupełnie inne. W swojej hali czujemy się bardzo dobrze i zamierzamy zawiesić przeciwnikom poprzeczkę możliwie wysoko.

W drużynie Berlandu na lekki uraz narzekał ostatnio Michał Zboch, ale jego występ nie jest zagrożony. Gotowi do gry są także pozostali zawodnicy. Starcie z Clearexem jest dla naszej drużyny świetną okazją do sprawdzenia, ile dzieli ją od poziomu ekstraklasy.

- Dla nas ten mecz to wyjątkowe wydarzenie, a dla naszych kibiców prawdziwe święto - zaznacza szkoleniowiec komprachcickiego zespołu Dariusz Lubczyński. - Wiadomo, że o sukces będzie ciężko, ale zrobimy wszystko, by sprawić niespodziankę.

Występujący w 1 lidze Ber­land po słabym początku sezonu w ostatnich tygodniach gra zdecydowanie lepiej. Wygrał trzy spotkania z rzędu, a w minioną sobotę zremisował na wyjeździe 2-2 z walczącym o awans do ekstraklasy drugim w tabeli zespołem ze Słomnik. Forma więc jest niezła, ale żeby pokonać Clearex i awansować do 1/8 finału nasi zawodnicy muszą wznieść się na wyżyny swoich umiejętności.

W 1/8 finału Pucharu Polski (22 lutego) zwycięzca sobotniego meczu spotka się z lepszym z pary GKS Ty­chy (1 liga) - Solne Miasto Wie­liczka (ekstraklasa).

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski