×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Mecz na wyjeździe

W sobotę nasz 1-ligowy zespół futsalu gra na wyjeździe z Ekomem Nowiny. Wygrana w praktyce zapewni już utrzymanie.Spotkanie z drużyną z leżącej koło Kielc miejscowości miało się odbyć 7 stycznia. Na prośbę Ekomu zostało jednak wówczas przełożone i obie ekipy zmierzą się w sobotę.

To starcie ma znaczenie dla układu dolnej części tabeli grupy południowej 1 ligi. W trudniejszej sytuacji jest Ekom, który zajmuje 9. lokatę z dorobkiem 12 punktów. Nad 11. oznaczającą spadek i okupowaną przez Heiro Rzeszów ma cztery punkty przewagi. Berland jest siódmy i ma od zespołu z Nowin o dwa punkty więcej. Podopieczni trenera Dariusza Lubczyń­skiego prezentują w ostatnich tygodniach niezłą dyspozycję i wydaje się, że nie powinni mieć problemów z utrzymaniem na zapleczu ekstraklasy. Jeśli jednak przytrafi się porażka w sobotnim starciu, to znów może być nerwowo.

- Gramy o to, żeby jak najszybciej zapewnić sobie spokój i nie oglądać się w dół tabeli - mówi trener Lubczyński. - Tak naprawdę wierzymy, że stać nas by się przesunąć o jedna lub dwie lokaty w końcowej tabeli. Żeby tak się stało, to potrzebujemy zwycięstw.

 

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski