×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Berland rozgromił rywala

W zaległym spotkaniu zawodnicy z Komprachcic pokonali na wyjeździe ekipę Ekomu Nowiny aż 10-3. W pierwszej rundzie w Komprachcicach w starciu tych zespołów był remis 3-3, a przed sobotnim starciem obie drużyny dzieliły tylko dwa punkty różnicy. To mogło zwiastować wyrównane spotkanie i pierwsze minuty rzeczywiście takie były. Gospodarze zaatakowali, ale zostali szybko sprowadzeni na ziemię, kiedy w 4. min Mateusz Mika zdobył gola dla Berlandu.

Zawodnicy Ekomu starali się odrobić stratę, ale niespecjalnie mieli pomysł na grę. W końcówce pierwszej połowy zawodnicy z Komprachcic urządzili sobie trening strzelecki. Zdobyli cztery bramki i losy meczu były rozstrzygnięte. W drugiej odsłonie nasi gracze jeszcze dobili rywali.

- Od kilkunastu spotkań gramy bardzo przyzwoicie i tak było nawet tydzień temu w przegranym spotkaniu z Orłem Jelcz-Laskowice u siebie - analizował trener Berlandu Dariusz Lubczyński. - W spotkaniu z Ekomem spokojnie przetrzymaliśmy pierwsze, ale dość nieśmiałe ataki rywali. Po zdobyciu gola na 1-0 w zasadzie przejęliśmy kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Wygrana w praktyce zapewniła ekipie Berlandu utrzymanie w 1 lidze. Spadnie z niej tylko jeden zespół. Berland zajmuje 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów w 14 meczach.

Za nim jest druga drużyna z naszego regionu - Gredar Brzeg (12 punktów w 15 meczach). Na ostatniej 11. pozycji jest Heiro Rzeszów (8 pkt w 13 rozegranych meczach).

Ekom Nowiny - Berland Komprachcice 3-10 (0-5)

0-1 Mika - 4., 0-2 Gawin - 14., 0-3 Gibała - 15., 0-4 Zboch - 17., 0-5 Gibała - 19., 0-6 Małek - 25., 1-6 Zacharski - 28., 1-7 Zboch -29., 1-8 Gibała - 31., 1-9 Mika - 33., 2-9 Łabęcki - 35., 2-10 Zboch - 39., 3-10 Król - 40.

Ekom: Dobrodziej, Leski - Łabęcki, Korol, Markowicz, Szymkiewicz, Król, Lurzyński, Łuszcz, Zacharski, Jaros. Trener Piotr Lichota.

Berland: Burduja - Mika, Zboch, Sapa, Gibała, Dora, Przywara, Gawin, Małek. Trener Dariusz Lubczyński.

Sędziowali: Sławomir Steczko i Janusz Krupnik (obaj Kraków). Widzów 100.

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski