×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Awans Sukcesu Komprachcice

W turnieju finałowym wystąpiły cztery drużyny: gospodynie – UKS Jedynka Kluczbork, NTSK Nysa, MMKS I Kędzierzyn-Koźle oraz Sukces Komprachcice. Trzy pierwsze ekipy to Siatkarskie Ośrodki Szkolne co oznacza, że zawodniczki są skupione w klasach sportowych finansowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Turniej składał się z dwóch meczów półfinałowych oraz pojedynków o 3 i o 1 miejsce. W pierwszym półfinale Kluczbork pokonał Komprachcice 2:0, w drugim po tie-breaku i dramatycznej końcówce MMKS wygrał z Nysą broniąc wcześniej trzy piłki meczowe. Po porażce w meczu półfinałowym szybciej otrząsnął się zespół z Komprachcic, który o wiele lepiej zaczął pojedynek o 3 miejsce wygrywając wyraźnie pierwszy set. Początek drugiego należał do młodych siatkarek z Nysy, które prowadziły już 9:1, jednak od tego momentu Sukces zaczął znowu grać skutecznie, zdołał dogonić rywala i wygrał cały mecz w dwóch partiach. W meczu finałowym Kluczbork wygrał wyraźnie z MMKS 2:0.

Trzecie miejsce siatkarek z Komprachcic jest sporą niespodzianką tych rozgrywek i największym sukcesem w rozgrywkach młodzieżowych Sukcesu. Klub zdobywał wielokrotnie medale Mistrzostw Województwa w mini siatkówce dzieci, ale nigdy w kategoriach starszych. Zajmując trzecie miejsce w MW klub z Komprachcic awansował do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia w Bielsku-Białej.      

W rozgrywkach młodziczek LUKS Sukces Komprachcice reprezentowały: Joanna Pieczykolan, Maria Bodzioch, Marcelina Januszkiewicz, Katarzyna Kucharska, Michelle Maculak, Julia Niedworok, Aleksandra Paszek, Wiktoria Romańska, Barbara Ryba, Patrycja Siendzielorz,  Ewa Sosińska, Weronika Stelnicka. Trenerzy: Małgorzata i Piotr Szczubiałowie. Wyniki turnieju finałowego:

Półfinały:

  •             UKS Jedynka Kluczbork – LUKS Sukces Komprachcice 2:0 (10,14)
  •             MMKS I Kędzierzyn-Koźle – NTSK Nysa 2:1 (19,-16,15)

Mecz o 3 miejsce:    LUKS Sukces Komprachcice – NTSK Nysa 2:0 (20,23)

 Finał:   UKS Jedynka Kluczbork - MMKS I Kędzierzyn-Koźle 2:0 (20,22)

 

 

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski