×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Sukces w turnieju Kinder+Sport

Drużyny Sukcesu Komprachcice wygrały dwie z trzech kategorii wiekowych w półfinale wojewódzkim turnieju Kinder+Sport dziewcząt, który odbył się 22 kwietnia w Paczkowie. Turniej Kinder+Sport to Mistrzostwa Polski w mini piłce siatkowej rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych: „dwójki” (rocznik 2006 i młodsze), „trójki”  (2005) oraz „czwórki” (2004).

            W Paczkowie wystartowało pięć zespołów reprezentujących klub z Komprachcic: 4 „dwójki” oraz „czwórka i trzy spośród nich awansowały do finału. Wszystkie zespoły Sukcesu od początku radziły sobie bardzo dobrze. Swoje grupy eliminacyjne wygrały pierwsza i druga drużyna „dwójek” oraz „czwórka”, zespoły trzeci i czwarty grające w najmłodszej kategorii zajęły miejsca drugie. Tym samym wszystkie zameldowały się w ćwierćfinałach turnieju. Na tym szczeblu w dwóch meczach „dwójek” los zetknął ze sobą drużyny z Komprachcic: Sukces I (Wiktoria Gola, Julia Grzyszczok) pokonał Sukces IV (Dominika Kandziora, Małgorzata Kornek), natomiast Sukces II (Amelia Marek, Hanna Osińska) okazał się lepszy od Sukcesu III (Małgorzata Radzik, Alicja Niedworok) . Wiktoria i Julia pokonały następnie w półfinale Jedynkę Niemodlin a w finale Jedynkę Kluczbork i tym samy bez straty seta wygrał całe zawody. Sukces II po porażce w półfinale z Kluczborkiem w meczu o 3 miejsce okazał się lepszy od Niemodlina. Drużyny Komprachcic II i III zostały sklasyfikowane ostatecznie na miejscach 5-8 w stawce 18 zespołów.

            „Czwórka” Sukcesu (Maria Bodzioch, Aleksandra Paszek, Weronika Stelnicka, Natalia Grala, Kinga Błazińska, Alexandra Żywiołek) również zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej  pokonując w stosunku 2:0 kolejno: NTSK Nysa, PSP 3 Paczków, PSP Łubniany, Jedynkę Niemodlin oraz w finale Spartę Paczków (16:14, 17:15). Cztery najlepsze drużyny każdej kategorii wywalczyły awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 6 maja również w Paczkowie, z kolei po dwie najlepsze z tej imprezy wystąpią w finałach Mistrzostw Polski.

            W ostatni weekend w Bielsku-Białej swoją życiową imprezę rozgrywały młodziczki Sukcesu, które wzięły udział w ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Ostatecznie siatkarki z Komprachcic zajęły 6 miejsce odpadając niestety z dalszych rozgrywek. Sam udział w tej imprezie był bardzo ważnym wydarzeniem dla klubu z Komprachcic gdyż debiutował w rozgrywkach młodzieżowych na tym szczeblu rozgrywek. Zawodniczki Sukcesu tworzyły najmłodszy zespół tej imprezy i tylko trzy z nich odchodzą do starszej kategorii wiekowej, można więc mieć nadzieję, że w przyszłym sezonie wynik ten zostanie poprawiony. Trenerami wszystkich drużyn są Małgorzata oraz Piotr Szczubiałowie. 

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski