×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Po sezonie w 1 lidze futsalu

W tegorocznych rozgrywkach na tym szczeblu mieliśmy dwa kluby z Opolszczyzny: Berland Komprachcice i Gredar Brzeg, a ich gra była paradoksalnie lepsza niż ich wyniki.  Berland zajął 5. miejsce, a Gredar niestety ostatnie - 11. oznaczające spadek do 2 ligi.

- Zawiedziony jestem dorobkiem punktowym i miejscem - mówi trener Berlandu Dariusz Lubczyński. - Przez cały sezon graliśmy w miarę równo, ale jednak początek rozgrywek był nieudany. Po ośmiu rozegranych meczach mieliśmy tylko cztery punkty i byliśmy bez zwycięstwa. Na szczęście w końcu nasza całkiem przyzwoita gra zaczęła przynosić rezultaty. Gdyby odrzucić te pierwszych osiem spotkań, to licząc tylko pozostałą część zajęlibyśmy w takiej cząstkowej tabeli 2. miejsce. Strat poniesionych na początku rozgrywek nie byliśmy w stanie odrobić i nie było szans na miejsce wyższe niż piąte.

Skąd słabsze wyniki na początku sezonu?

- Złożyło się na to kilka przyczyn - dodaje trener Lubczyński. - Nie graliśmy jakoś specjalnie gorzej niż w drugiej części sezonu. Trochę brakowało szczęścia, zebraliśmy czerwone kartki, które nie pozostały bez wpływu na wyniki. Być może graliśmy zbyt odważnie. Potem wróciliśmy do tego, z czego jesteśmy znani czyli do dobrej defensywy i szukaniu szans na kontry. Ogólnie jeśli chodzi o grę i taktykę, to zrobiliśmy postęp. Wydaje się, że skład pozostanie taki sam, a być może uda się go wzmocnić. To daje podstawy do optymizmu.

Życzymy udanych występów w kolejnym sezonie!

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski