×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Awans Sukcesu do Mistrzostw Polski

Czwórka Sukcesu Komprachcice (Maria Bodzioch, Natalia Grala, Aleksandra Paszek, Weronika Stelnicka) na turnieju w Paczkowie wywalczyła wicemistrzostwo województwa i tym samym awansowała do Finału Ogólnopolskiego turnieju Kinder+Sport, czyli Mistrzostw Polski w mini piłce siatkowej.

Finał Wojewódzki był rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych: „dwójki” (rocznik 2006 i młodsze), „trójki”  (2005) oraz „czwórki” (2004). W zawodach tych wystąpiły trzy drużyny z Komprachcic, oprócz wymienionej powyżej także dwie w kategorii najmłodszej. Zawodniczkom „dwójek” nie poszło aż tak dobrze jak ich starszym koleżankom, Sukces I (Wiktoria Gola, Julia Grzyszczok, Dominika Kandziora) zajął ostatecznie miejsca 5-6, natomiast Sukces II (Amelia Marek, Hanna Osińska, Małgorzata Radzik) miejsca 7-8. Jednak dzięki wynikom w Finale Mistrzostw Województwa, klub z Komprachcic potwierdził po raz kolejny, że jest w mini piłce siatkowej dziewcząt drugą siłą na Opolszczyźnie po ECO UNI Opole.

            Drużyna „czwórek” Sukcesu, która była rozstawiona po wygraniu turnieju półfinałowego zaczęła zawody bardzo pewnie zajmując pierwsze miejsce w grupie ćwierćfinałowej pokonując bez straty seta kolejno PSP 19 Kędzierzyn-Koźle (najlepszy zespół województwa wśród szkół podstawowych), ECO UNI 2 Opole oraz Jedynkę Niemodlin, następnie w półfinale również stosunkiem 2:0 ECO UNI 3. Finał z ECO UNI 1 zaczął się po myśli młodych siatkarek z Komprachcic, które wygrały pierwszego seta, jednak w dwóch kolejnych musiały uznać wyższość teamu z Opola przegrywając 1:2.

W każdej kategorii wiekowej dwa najlepsze zespoły Mistrzostw Województwa uzyskały awans do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 26-29 czerwca w Zabrzu. Oprócz drużyn z Opola i Komprachcic w imprezie tej prawo udziału wywalczyła „trójka” SP 3 Nysa.

Oto ostateczne wyniki Finału Wojewódzkiego turnieju Kinder+Sport:

 „czwórki”:

1. ECO UNI Opole I
2. Sukces Komprachcice

 „trójki”:

1. ECO UNI Opole I
2. SP 3 Nysa

 „dwójki”:

1. ECO UNI Opole I
2. ECO UNI Opole II

 

 

 

                       

           

 

 

 

           

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski