×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

W związku z przedłużeniem obostrzeń na terenie całego kraju, informujemy do 18 kwietnia boiska kompleksu ORLIK będą nieczynne.                     W związku z przedłużeniem obostrzeń na terenie całego kraju, informujemy do 18 kwietnia boiska kompleksu ORLIK będą nieczynne.                     W związku z przedłużeniem obostrzeń na terenie całego kraju, informujemy do 18 kwietnia boiska kompleksu ORLIK będą nieczynne.                     W związku z przedłużeniem obostrzeń na terenie całego kraju, informujemy do 18 kwietnia boiska kompleksu ORLIK będą nieczynne.                    

Awans Sukcesu do Mistrzostw Polski

Czwórka Sukcesu Komprachcice (Maria Bodzioch, Natalia Grala, Aleksandra Paszek, Weronika Stelnicka) na turnieju w Paczkowie wywalczyła wicemistrzostwo województwa i tym samym awansowała do Finału Ogólnopolskiego turnieju Kinder+Sport, czyli Mistrzostw Polski w mini piłce siatkowej.

Finał Wojewódzki był rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych: „dwójki” (rocznik 2006 i młodsze), „trójki”  (2005) oraz „czwórki” (2004). W zawodach tych wystąpiły trzy drużyny z Komprachcic, oprócz wymienionej powyżej także dwie w kategorii najmłodszej. Zawodniczkom „dwójek” nie poszło aż tak dobrze jak ich starszym koleżankom, Sukces I (Wiktoria Gola, Julia Grzyszczok, Dominika Kandziora) zajął ostatecznie miejsca 5-6, natomiast Sukces II (Amelia Marek, Hanna Osińska, Małgorzata Radzik) miejsca 7-8. Jednak dzięki wynikom w Finale Mistrzostw Województwa, klub z Komprachcic potwierdził po raz kolejny, że jest w mini piłce siatkowej dziewcząt drugą siłą na Opolszczyźnie po ECO UNI Opole.

            Drużyna „czwórek” Sukcesu, która była rozstawiona po wygraniu turnieju półfinałowego zaczęła zawody bardzo pewnie zajmując pierwsze miejsce w grupie ćwierćfinałowej pokonując bez straty seta kolejno PSP 19 Kędzierzyn-Koźle (najlepszy zespół województwa wśród szkół podstawowych), ECO UNI 2 Opole oraz Jedynkę Niemodlin, następnie w półfinale również stosunkiem 2:0 ECO UNI 3. Finał z ECO UNI 1 zaczął się po myśli młodych siatkarek z Komprachcic, które wygrały pierwszego seta, jednak w dwóch kolejnych musiały uznać wyższość teamu z Opola przegrywając 1:2.

W każdej kategorii wiekowej dwa najlepsze zespoły Mistrzostw Województwa uzyskały awans do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 26-29 czerwca w Zabrzu. Oprócz drużyn z Opola i Komprachcic w imprezie tej prawo udziału wywalczyła „trójka” SP 3 Nysa.

Oto ostateczne wyniki Finału Wojewódzkiego turnieju Kinder+Sport:

 „czwórki”:

1. ECO UNI Opole I
2. Sukces Komprachcice

 „trójki”:

1. ECO UNI Opole I
2. SP 3 Nysa

 „dwójki”:

1. ECO UNI Opole I
2. ECO UNI Opole II

 

 

 

 

                       

           

 

 

 

           

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski