×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

W związku z przedłużeniem obostrzeń na terenie całego kraju, informujemy do 18 kwietnia boiska kompleksu ORLIK będą nieczynne.                     W związku z przedłużeniem obostrzeń na terenie całego kraju, informujemy do 18 kwietnia boiska kompleksu ORLIK będą nieczynne.                     W związku z przedłużeniem obostrzeń na terenie całego kraju, informujemy do 18 kwietnia boiska kompleksu ORLIK będą nieczynne.                     W związku z przedłużeniem obostrzeń na terenie całego kraju, informujemy do 18 kwietnia boiska kompleksu ORLIK będą nieczynne.                    

Gminne zawody LA - wyniki

Na boisku przy hali OSiR w Komprachcicach odbyły się kolejne zawody rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Tym razem ponad sto młodych sportowców ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy rywalizowało w konkurencjach lekkoatletycznych. Impreza odbyła się w czterech kategoriach: dziewcząt i chłopców z klas I – III oraz IV – VI. Oprócz klasyfikacji indywidualnej w kategoriach starszych prowadzono również punktację drużynową. Najlepsza wśród dziewcząt okazała się szkoła z Chmielowic (obecnie PSP nr 29 w Opolu) natomiast wśród chłopców pierwsze miejsce zajęły ex aequo Chmielowice i Polska Nowa Wieś. W rywalizacji na najbardziej usportowioną szkołę, przed ostatnimi zawodami w piłce nożnej, prowadzi Wawelno (74 pkt.) przed Chmielowicami (70) i Komprachcicami (67)  

Oto medaliści oraz najlepsze wyniki:

Klasy I – III (roczniki 2007 i młodsze):

Dziewczęta:

Bieg 60 m:

  1. Wiktoria Góra (Ochodze) – wynik 9,84 s
  2. Laura Walecko (Ochodze)
  3. Samanta Miensok (Domecko)

Bieg 300 m:

  1. Pola Daszkiewicz (PNW)
  2. Wiktoria Wystrach (Ochodze)
  3. Laura Walecko (Ochodze)

Skok w dal:

  1. Wiktoria Góra (Ochodze) – wynik 3,26 m
  2. Kinga Pawleta (Domecko)
  3. Natalia Gozdek (Ochodze)

Rzut piłeczką palantową:

  1. Wiktoria Wystrach (Ochodze) – wynik 17,60 m
  2. Roksana Kampa (PNW)
  3. Natalia Gozdek (Ochodze)

Bieg sztafetowy 4x60 m:

  1. Ochodze (Wiktoria Góra, Laura Walecko, Natalia Gozdek, Wiktoria Wystrach)
  2. Domecko (Kinga Pawleta, Helena Pawleta, Samanta Miensok, Julianna Leja)
  3. Wawelno (Weronika Fronia, Roksana Gołębiowska, Martyna Łoboda, Marlena Kubis)

Chłopcy:

Bieg 60 m:

  1. Daniel Furgatz (Wawelno) – wynik 9,71 s
  2. Karol Gaweł (PNW)
  3. Patryk Strzępek (Chmielowice)

Bieg 300 m:

  1. Bartłomiej Kula (Wawelno)
  2. Oliwier Zyla (PNW)
  3. Rafał Lauer (PNW)

Skok w dal:

  1. Daniel Furgatz (Wawelno) – 3,17 m
  2. Rafał Lauer (PNW)
  3. Oliver Weber (Domecko)

Rzut piłeczką palantową:

  1. Łukasz Pastwa (PNW) – wynik 27,50 m
  2. Franciszek Litwiniec (Domecko)
  3. Bartosz Blachucik (Domecko)

Bieg sztafetowy 4x60 m:

  1. PNW (Oliwier Zyla, Karol Gaweł, Rafał Lauer, Szymon Krum)
  2. Wawelno (Bartłomiej Kula, Fabian Koszyk, Patryk Neuman, Daniel Furgatz)
  3. Ochodze (Piotr Świątkiewicz, Marcel Komor, Michał Świerc, Igor Rybak)

Klasy IV – VI (roczniki 2003 i młodsze):

Dziewczęta:

Bieg 60 m:

  1. Maja Seweryn (Chmielowice) – wynik 9,75 s
  2. Wiktoria Krug (Wawelno)
  3. Zofia Horak (Ochodze)

Bieg 300 m:

  1. Kinga Błazińska (Wawelno)
  2. Hanna Gogolok (Chmielowice)
  3. Katarzyna Lawa (Chmielowice)

Bieg 600 m:

  1. Maja Świerczewska (Komprachcice)
  2. Karolina Szymańska (Chmielowice)
  3. Ilona Sukmanowska (Wawelno)

Skok w dal:

  1. Maja Seweryn (Chmielowice) – wynik 3,88 m
  2. Aleksandra Paszek (Komprachcice)
  3. Hanna Gogolok (Chmielowice)

Rzut piłeczką palantową:

  1. Kinga Błazińska (Wawelno) – wynik 30,10 m
  2. Aleksandra Paszek (Komprachcice)
  3. Paulina Nierobisz (Domecko)

Bieg sztafetowy 4x60 m:

  1. Chmielowice (Agata Kornek, Hanna Gogolok, Monika Grochowska, Maja Seweryn)
  2. Wawelno (Kinga Błazińska, Kinga Dolipska, Alexandra Żywiołek, Wiktoria Krug)
  3. PNW (Emilia Maryniecka, Alicja Schweda, Emilia Labusga, Elena Prodlik)

Chłopcy:

Bieg 60 m:

  1. Michał Blach (Chmielowice) – wynik 8,55 s
  2. Feliks Świerc (Komprachcice)
  3. Fabian Greinert (PNW)

Bieg 300 m:

  1. Kacper Kula (Wawelno)
  2. Damian Poligoński (Wawelno)
  3. Mateusz Tańczak (Komprachcice)

Bieg 600 m:

  1. Aleksander Krawczyk (PNW)
  2. Aleksander Sanetra (Domecko)
  3. Filip Janusz (Chmielowice)

Skok w dal:

  1. Adam Ocik (PNW) – wynik 4,25 m
  2. Michał Blach (Chmielowice)
  3. Krzysztof Rop (Chmielowice)

Rzut piłeczką palantową:

  1. Szymon Rozkrut (PNW) – wynik 45,70 m
  2. Adam Ocik (PNW)
  3. Bartosz Baranowski (Chmielowice)

Bieg sztafetowy 4x60 m:

  1. PNW (Aleksander Krawczyk, Szymon Rozkrut, Fabian Greinert, Adam Ocik)
  2. Wawelno (Damian Poligoński, Jan Dec, Kacper Kula, Marcel Maculak)
  3. Chmielowice (Krzysztof Rop, Jakub Janusz, Filip Janusz, Michał Blach)

Klasyfikacja drużynowa szkół:

Dziewczęta:

  1. Chmielowice
  2. Wawelno
  3. Komprachcice, PNW – ex aequo

Chłopcy:

  1. Chmielowice, PNW – ex aequo
  2. Komprachcice
  3. Wawelno

 

 

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski