×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Szydełkiem nie mieczem

Zapraszamy za organizatorami do udziału w projekcie dofinansowanym w ramach konkursu grantowego Działaj Lokalnie 2017, Partnerstwa Borów Niemodlińskich „WALCZYMY SZYDEŁKIEM NIE MIECZEM” – Pracowni Rękodzielniczej „SzydełSOK” przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach.
 
40 godzin warsztatów, podczas których uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się podstaw szydełkowania, czytania schematów, doboru włóczek itd. Udział w zajęciach jest bezpłatny, wszystkie materiały przygotowuje organizator a każda grupa warsztatowa tworzy się jednorazowo. Głównym celem zadań projektowych jest stworzenie przestrzeni publicznej, ogólnodostępnego miejsca, jak również aktywowanie lokalnej społeczności do międzypokoleniowej wymiany doświadczeń oraz upiększanie przestrzeni publicznej. Powstanie „Artystyczny skwer” przy SOK i PP w Komprachcicach. Drzewa, krzewy, kwiaty, ławeczka i Wasze „Szydełkowe dzieła”. Miejsce do spotkań, odpoczynku i spędzania wolnego czasu w kolorowej, włóczkowej przestrzeni. 

Na warsztaty zapraszamy każdego bez względu na wiek, pochodzenie, zawód i wykonywaną pracę. Osoby, które potrafią szydełkować lub robić na drutach ale również te, które chciałyby się tego nauczyć. 

Miejsca zajęć: SOK Komprachcice, Boisko Pod Lasem Ochodze i sala OSP Ochodze. Planujemy również zajęcia plenerowe. Finał projektu 1 października podczas Pikniku Muzycznego w SOK.

Poza artystycznymi działaniami będziemy prosić o pomoc ochotników, którzy wesprą nas podczas prac ziemnych, rozbiórki żelbetu oraz sadzenia roślin, montażu ławki i innych elementów. Prace na skwerku planowane na wrzesień 2017r.

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski