×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Świdnica Cup

W dniach 1 – 3 września 2017 odbył się 6 Festiwal Piłki Ręcznej „Świdnica Cup”, w którym wzięły udział dwie drużyny OSiR Komprachcice – juniorzy młodsi oraz młodzicy. Rozgrywki odbywały się w naszych kategoriach w dwóch grupach, w kategorii juniorów trafiliśmy do grupy 7 – zespołowej, a w młodzikach do 6 – zespołowej. Nasi starsi zawodnicy (rocznik 2002) grali z drużynami w większości starszymi (rocznik 2001) dlatego celem wyjazdu było głównie zdobycie doświadczenia, ogrania, doskonalenie schematów w ataku oraz ustawień obrony. Juniorzy rozegrali w grupie 6 spotkań, w których odnieśli 5 porażek oraz odnieśli jedno zwycięstwo, pokonali kadrę województwa lubuskiego (rocznik 2002) 20 : 18.

W grupie zajęli 6 miejsce i ostatniego dnia spotkali się w meczu o 11 miejsce z UKS Dobroszyce.  Nasza drużyna wygrała to spotkanie 19 : 13 doskonałą grą zespołową, wreszcie zostały wykorzystywane w ataku skrzydła oraz kołowy. Postawa juniorów w tym turnieju była bardzo dobra, pomimo starszych i wymagających przeciwników w każdy meczu walczyli bardzo dzielnie, starali się uzyskać jak najlepszy rezultat. Nagrodę dla najlepszego zawodnika drużyny otrzymał kapitan Filip Wrzesiński, najwięcej bramek w drużynie rzucili Jakub Sobków 36, Michał Niewiadomski 16, Daniel Łacny 14. Turniej wygrała drużyna Dziewiątki Legnica, która w finale pokonała MOS Wrocław.

Wyniki juniorów młodszych:

 • OSiR : MOS Wrocław           12 : 25
 • OSiR : Tęcza Kościan            19 : 23
 • OSiR : ŚKPR Świdnica           7 : 18
 • OSiR : TJ Nachod                  15 : 26
 • OSiR : Dziewiątka Legnica   13 : 22
 • OSiR : Kadra Lubuska 02     20 : 18
 • OSiR : UKS Dobroszyce       19 : 13  

Dla naszych młodszych zawodników (r. 2003 – 2004) ten festiwal był pierwszym turniejem w tym składzie. Z każdym meczem chłopcy nabierali wzajemnego zaufania do siebie, zgrywali się zarówno w ataku jak i w obronie. Trzon zespołu stanowią młodzicy, którzy już dobrze radzą sobie w rozgrywkach juniorów młodszych, ale muszą teraz przestawić się na wspólne granie, nowe ustawienia. W grupie chłopcy rozegrali 5 spotkań, z których wygrali 3 i odnieśli dwie porażki z drużynami, które walczyły w późniejszym finale.

W meczach grupowych młodzicy rozegrali spotkanie derbowe z Olimpem Grodków. Postawa zawodników w tym spotkaniu była wyśmienita, obrona była nie do przejścia a nawet jak udawało się to przeciwnikom, to piłki bronił bardzo dobrze dysponowany bramkarz. Drużyna Olimpu Grodków pierwszą bramkę zdobyła dopiero w 17 minucie spotkania (młodzicy grali 1x30 min), przy stanie 6 : 0 dla OSiRu, a cały mecz zakończył się wynikiem 12 : 4 dla naszych chłopców. Rozgrywki grupowe młodzicy zakończyli na 3 miejscu i w spotkaniu o 5 miejsce w turnieju zmierzyli się z Dziewiątką Legnica. Drużyna wygrała to spotkanie 14 : 7 doskonałą grą w obronie, skutecznym atakiem oraz bardzo dobrą postawą bramkarza.

Warto wspomnieć o atmosferze, która towarzyszyła naszym drużynom podczas spotkań. Chłopcy byli wspierani przez Fan Club rodziców oraz w dwóch ostatnich spotkaniach młodzicy przez drużynę juniorów młodszych, która głośnym dopingiem motywowała młodszych kolegów do walki. Nagrodę dla najlepszego zawodnika drużyny otrzymał bramkarz Mateusz Lellek, najwięcej bramek w drużynie rzucili Tymoteusz Sobków 30, Fabian Sosna 17, Daniel Jendryca 16. Turniej wygrała drużyna Siódemki Legnica, która w finale pokonała po konkursie rzutów karnych MOS Wrocław.

Wyniki młodzików:

 • OSiR : MOS Wrocław                     16 : 21
 • OSiR : ŚKPR Świdnica II                 19 : 9
 • OSiR : Siódemka Legnica               10 : 15
 • OSiR : Sparta Oborniki Wlkp II        10 : 10 (karne 2 : 1)
 • OSiR : Olimp Grodków                    12 : 4
 • OSiR : Dziewiątka Legnica              14 : 7

Składy:

 • juniorzy młodsi: Damian Okoń, Jakub Sobków, Filip Wrzesiński, Michał Niewiadomski, Piotr Hyl, Daniel Łacny, Przemysław Jurecki, Adam Antoszczyszyn, Szymon Lisek, Michał Dudek
 • młodzicy: Mateusz Lellek, Fabian Sosna, Tymoteusz Sobków, Daniel Jendryca, Marek Hryniewicz, Adam Purul, Feliks Świerc, Stanisław Łepek, Michał Szkopiński, Marcel Pałubiak, Aleksander Komor, Tomasz Świerc, Konrad Skiba

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski