×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Goście

  • knapik.jpeg

    Wojciech Knapik

    Spotkanie z komprachcickimi uczniami polski olimpijczyk mógłby potraktować jako niezłą jednostkę treningową. 13 czerwca br. w dwóch ponadgodzinnych odsłonach gość Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komprachcicach, Wojciech Knapik, przedstawił atmosferę i klimat Igrzysk Olimpijskich oraz przybliżył swoją dyscyplinę, jaką jest strzelectwo. Wystąpienia "kupiły" zarówno dzieci z podstawówek jak i gimnazjalistów, zapewne dlatego, iż prowadzone były w sposób bardzo otwarty i z dawką humoru. Najlepszym dowodem na wielkie zainteresowanie tematem i osobą polskiego olimpijczyka były kolejki po autografy, które gromadziły dziesiątki uczniów. Prezentacja broni, zdjęcia z Igrzysk wyświetlane na wielkim ekranie, szczegóły i tajniki strzelectwa oraz zapowiedź walki o Igrzyska w Rio de Janeiro 2016... niech żałuje kto nie był...

    Wojciech Knapik to uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach 2004 oraz Pekinie 2008 (najwyższe miejsce 11 w pistolecie pneumatycznym 60 strzałów w Atenach), medalista Pucharu Świata (jeden złoty, jeden srebrny oraz dwa brązowe medale), medalista Mistrzostw Świata (złoty medal drużynowo juniorów), medalista Mistrzostwa Europy (brązowy medal w drużynie, 5 m-ce indywidualnie, srebrny medal indywidualnie juniorów, drużynowo dwa złote medale). Do tego może się pochwalić dużym workiem medali z Mistrzostw Polski oraz paroma Rekordami Polski.

    21-03-2016
  • bartlomiej_mroz.jpeg

    Bartłomiej Mróz

    31 października 2013 roku, w ramach cyklu „Spotkanie z Mistrzem, gośćmi dzieci i młodzieży szkolnej w komprachcickiej hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji był Bartłomiej Mróz - wicemistrz Europy, Podwójny mistrz Hiszpanii, mistrz i wicemistrz Turcji, pod koniec roku 2013 zajmujący drugie miejsce w rankingu światowym parabdmintona oraz trzecią pozycję w rze podwójnej, przygotowujący się do Mistrzostw Świata w Parabdmintona (listopad 2013) w Dortmundzie.

    Młodemu mistrzowi towarzyszyli: Dariusz Supel – reprezentant Polski na MŚ w parabdmintona oraz Francois Nalborczyk i Richard Perot – wielokrotni reprezentanci Francji w parabdmintona.

    Spotkanie niezwykłe, ponieważ zapewne większość odbiorców pierwszy raz w życiu widziała na własne oczy sport w wykonaniu osób niepełnosprawnych. Poziom parabadmintona oraz styl radzenia sobie z trudnościami, mógł zawstydzić każdego.

    Pokazowe wymiany oraz krótkie mecze w grze pojedynczej oraz podwójnej przeplatane konkursami dla uczniów stanowiły większość, dzięki temu całe spotkanie było bardzo atakcyjne.

    Uczniowie podczas prób konkursowych mogli się przekonać, jak niełatwe jest poruszanie się na sportowym, przystosowanym do gry wózku inwalidzkim. Przy takim ograniczeniu zawodnicy są w stanie zdążyć do lotki posyłanej z prędkością powyżej 200km/godz.

    Bartłomiej Mróz to niewysoki, ale niesamowicie zwinny i sprawny sportowiec. Poruszający się na korcie z lekkością a jednocześnie dynamicznie. Przyjemnie się oglądało naszego, polskiego olimpijczyka w akcji (zapewne z dużym zapasem możliwości :)

    Kolejny raz spotykamy utytułowanych sportowców, którzy w opowiadaniach potwierdzają, że aby do czegokolwiek dojść, trzeba temu poświęcić wiele, wiele czasu.

    21-03-2016
  • wenta.png

    Bogdan Wenta

    Niepowtarzalna szansa, aby zobaczyć najlepszych piłkarzy ręcznych nadarzyła się 28 maja 2010 roku komprachcickiej młodzieży, ale przecież tak na prawdę każdemu, kto przybył na halę OSiRu, bo zobaczyć z bliska Bogdana Wentę, zespół Vive Targi Kielce, wielu kadrowiczów, wicemistrzów świata, olimpijczyków, to nie lada przeżycie bez wzglądu na wiek. Licznie zgromadzeni fani szczypiorniaka cierpliwie czekali na swoich sportowych idoli, którzy na komprachcicką halę weszli w iście sportowym rytmie hard rocka. Super atmosfera, mocne gitarowe brzmienie to zasługa absolwenta Publicznego Gimnazjum w Komprachcicach - Artura Hankusa, ktory wraz ze swoim zespołem dał próbkę muzycznych umiejętności oraz dyrektora gimnazjum - Leonarda Pietruszki, który poprowadził całe spotkanie.

    Trener reprezentacji oraz drużyny mistrzów Polski - Bogdan Wenta przyjechał do Komprachcic na zaproszenie, jak sam powiedział, "przyjaciela a zarazem wroga z boiska" - Mirosława Nawrockiego. Wydawało się, że rozdawaniu autografów, robieniu pamiątkowych fotografii nie będzie końca. Vive opuściło parkiet, aby udać się do Żagania na mecz pokazowy, a Wenta na plakacie wiszącym w pokoju trenerskim komprachcickiej hali napisał: "Dla Mirka - Bogdan. Ogromie dziękuję" - kwitując te miłe słowa autografem.

    Spotkanie to zostanie zapewne na długo w pamięci wielu z nas. Dla młodych piłkarek i piłkarzy ręcznych, trenujących w komprachcickim klubie, gra na takim poziomie, reprezentowanie kraju, wywiady, autografy - to marzenia, które przecież mogą być kiedyś w zasięgu ręki. "Wy macie lepsze warunki niż miałem kiedyś ja. Macie tu piękną halę. Zależy tylko jak ją wykorzystacie." - powiedział młodzieży trener Wenta. Po trudnym sezonie, po licznych meczach ligowych i pucharowych na zawodników czeka odpoczynek i wakacje. Ci najlepsi jednak, dodatkowo po meczach międzynarodowych, występach w Lidze Mistrzów stawią się niebawem na zgrupowaniach kadry, więc dla nich czasu wolnego praktycznie nie ma. Tak w skrócie wygląda zycie gwiazdy drużyny Bogdana Wenty - praca, praca i jeszcze raz praca, bo tylko ona prowadzi do sukcesu. Talentu oraz szczęścia także "trochę" trzeba...

    I wcale nie trzeba się urodzić i rozpocząć treningi w wielkim mieście, w wielkim klubie. Kariera rozpocząć się może np. w Sandomierzu - Karol Bielecki, w Zawadzkim - Sławomir Szmal, w Ostrowie Wielkopolskim - bracia Lijewscy oraz Bartłomiej Jaszka, w Zabrzu - Tomasz Rosiński lub w Żaganiu - Mariusz Jurasik. Możnaby długo tak wymieniać... więc lepiej do roboty młodzi sportowcy!

    21-03-2016
  • wielicki.png

    Krzysztof Wielicki

    Pełna sala Samorządowego Ośrodka Kultury, wśród odbiorców dzieci i młodzież gminnych szkół, na scenie jeden człowiek - niski, szczupły a jednak GIGANT!

    12 grudnia 2012 roku Krzysztof Wielicki, polski wspinacz, himalaista, alpinista, a także taternik był gościem zorganizowanego przez Gminną Komisję ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komprachcicach spotkania. Jako piąty człowiek na Ziemi jest zdobywcą Korony Himalajów oraz Karakorum, więc jak można się domyślić o swoich przeżyciach mógłby opowiadać bez końca. Jeżeli osoba z tak wielkim bagażem wrażeń dysponuje dodatkowo lekkością opowiadania i "sprzedawania" swoich przygód - spotkanie musi być szczególnie interesujące. Opowiadanie o karierze wspinaczkowej wzbogacone było wyświetlanymi na dużym ekranie fotografiami z wypraw. Niespełna dwugodzinne spotkanie z Krzysztofem Wielickim zakończyło się rozdawaniem autografów komprachcickiej młodzieży na specjalnie przygotowanych na tą okazję pamiątkowych plakatach. 

    "Emocje zapewniajcie sobie sami, nie kupujcie ich" - powiedział do uczniów na koniec Wielicki. Przełożenie na język obrazowy pomogło zrozumieć młodemu pokoleniu, że w życiu warto być nie jednym z tysiąca kibiców na stadionie, lecz jednym z zawodników tego meczu. Trzeba do tego wiele pracy, wytrwałości i zaangażowania, ale życie wówczas staje się o wiele ciekawsze a nasze przygody bardziej wartościowe.

    21-03-2016
  • gorski.png

    Kazimierz Górski

    Kazimierz Klaudiusz Górski (ur. 2 marca 1921 we Lwowie, zm. 23 maja 2006 w Warszawie) – polski trener i działacz piłkarski, w młodości zawodnik, grający na pozycji napastnika. W latach 1970–1976 był selekcjonerem reprezentacji Polski, którą doprowadził do zwycięstwa w Igrzyskach Olimpijskich 1972 oraz finału Igrzysk Olimpijskich 1976, a także srebrnego medalu (III miejsce) na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w 1974. Po zakończeniu pracy z drużyną narodową prowadził kluby w Grecji, m.in. Panathinaikos AO i Olympiakos SFP - z oboma wywalczył mistrzostwo kraju. Od 1986 zasiadał we władzach PZPN. W latach 1991–1995 był prezesem związku. W plebiscycie "Piłki Nożnej" został uznany za najlepszego polskiego trenera XX w. Uhonorowany najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez UEFA - Rubinowym Orderem Zasługi (Order of Merit in Ruby). Dotychczas nie otrzymał go żaden inny Polak. /źródło: Wikipedia/

    21-03-2016

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski