×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

II liga piłkarzy ręcznych

Choć pierwsza akcja miejscowych w 20 sekundzie zakończyła się powodzeniem, to od początku inicjatywę przyjęli przyjezdni. W ich bramce znakomicie spisywał się Krzysztof Muszak, który udanymi interwencjami „napędzał” swoich kolegów z pola. Przewaga gości stale oscylowała w granicach 2-3 bramek, a gracze z Komprachcic potrafili jedynie doprowadzać do wyrównania. Dopiero pod koniec pierwszej części gry za sprawą skutecznego Tomasza Marcyniuka, miejscowi objęli prowadzenie 14-13 w 28 min.

Wydawało się, że są w stanie pójść za ciosem i przejąć inicjatywę. Jednak początek drugiej połowy był identyczny w wykonaniu obydwu drużyn. Znowu to goście odskoczyli swoim rywalom i już po chwili wynik brzmiał 15-17. Gdy grający w podwójnym osłabieniu grodkowianie zdobyli kolejną bramkę, ponownie złapali wiatr w żagle. Tym razem nie pozwoli się już dogonić, a ich przewaga stale rosła. Po dwóch wykorzystanych karnych przez Pawła Prokopa w 45 min było 18-22. W 50 min przyjezdni osiągnęli najwyższą w tym spotkaniu sześciobramkową przewagę (19-25). W tym momencie stało się jasne, że już tylko jakiś splot niespodziewanych zdarzeń mógł odmienić losy tego pojedynku. Nic takiego nie nastąpiło i gracze Olimpu spokojnie dowieźli wygraną do końca pojedynku. W końcówce meczu nie mylił się Paweł Chmiel, który zaprezentował nową, smukła sylwetkę.

– Zrzuciłem 18 kilogramów w ciągu 3,5 miesięcy – zdradził Chmiel. – Mecz od początku dobrze nam się układał, pomimo kilku strat, które zanotowaliśmy. Później zacieśniliśmy szyki w obronie, bramkarze nam pomogli odbijając kilka piłek i złapaliśmy już przysłowiowy wiatr w żagle. Mniej radosny był po meczu Michał Piech, który jeszcze w poprzednim sezonie reprezentował barwy Olimpu. – W pierwszej połowie to jeszcze staraliśmy się „trzymać” wynik – zaznaczał Piech. – W drugiej części mieliśmy kilka prostych strat, zgubionych piłek, z tego poszły kontry i tak przegraliśmy mecz.

OSiR Komprachcice – Olimp Grodków 26-30 (15-15)

OSiR: Jarosz, Fiuk – Gradowski 4, Piech 2, Ungier 8, Marcyniuk 5, Dziurgot, Krukowski 1 – Tracz 3, K. Juros, Gajda 1, T. Juros, Kurus 2 . Trener Bartłomiej Jasiówka

Olimp: Muszak, Młoczyński – Maciejewski 4, Hertel 3, Żubrowski 4, Prokop 9, Kolanko 4, Kulej 1 – Chmiel 4, Starczewski, Mierzwiński, Ogorzelec, Urban, Świerczyński 1, Turyniewicz. Trener Piotr Mieszkowski

Sędziowali: Monika Bązi (Dobrzeń Wielki) i Bartłomiej Kowalczyk (Zawadzkie). Kary: OSiR 6 min - Olimp 12 min. Widzów 150.

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski