×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Bartłomiej Mróz

31 października 2013 roku, w ramach cyklu „Spotkanie z Mistrzem, gośćmi dzieci i młodzieży szkolnej w komprachcickiej hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji był Bartłomiej Mróz - wicemistrz Europy, Podwójny mistrz Hiszpanii, mistrz i wicemistrz Turcji, pod koniec roku 2013 zajmujący drugie miejsce w rankingu światowym parabdmintona oraz trzecią pozycję w rze podwójnej, przygotowujący się do Mistrzostw Świata w Parabdmintona (listopad 2013) w Dortmundzie.

Młodemu mistrzowi towarzyszyli: Dariusz Supel – reprezentant Polski na MŚ w parabdmintona oraz Francois Nalborczyk i Richard Perot – wielokrotni reprezentanci Francji w parabdmintona.

Spotkanie niezwykłe, ponieważ zapewne większość odbiorców pierwszy raz w życiu widziała na własne oczy sport w wykonaniu osób niepełnosprawnych. Poziom parabadmintona oraz styl radzenia sobie z trudnościami, mógł zawstydzić każdego.

Pokazowe wymiany oraz krótkie mecze w grze pojedynczej oraz podwójnej przeplatane konkursami dla uczniów stanowiły większość, dzięki temu całe spotkanie było bardzo atakcyjne.

Uczniowie podczas prób konkursowych mogli się przekonać, jak niełatwe jest poruszanie się na sportowym, przystosowanym do gry wózku inwalidzkim. Przy takim ograniczeniu zawodnicy są w stanie zdążyć do lotki posyłanej z prędkością powyżej 200km/godz.

Bartłomiej Mróz to niewysoki, ale niesamowicie zwinny i sprawny sportowiec. Poruszający się na korcie z lekkością a jednocześnie dynamicznie. Przyjemnie się oglądało naszego, polskiego olimpijczyka w akcji (zapewne z dużym zapasem możliwości :)

Kolejny raz spotykamy utytułowanych sportowców, którzy w opowiadaniach potwierdzają, że aby do czegokolwiek dojść, trzeba temu poświęcić wiele, wiele czasu.

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski