×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Gramy w ręczną

Od września 2017 uczniowie klas III i IV chłopcy uczestniczą w projekcie w Ministerstwa Sportu i Turystyki z Warszawy i Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Zgłosiliśmy się w czerwcu i drogą szczęśliwego losowania właśnie naszej szkole udało się przystąpić do projektu. Uczniowie PSP Komprachcice na zajęciach z piłki ręcznej poznają ABC tej dyscypliny. 2 razy w tygodniu po 60 minut odbywają się zajęcia na hali OSiR Komprachcice (tutaj podziękowania dla Dyrektora Arkadiusza Tabisza, który namówił nas do udziału i udostępnia nam halę) uczymy się współpracy w zespole, ponieważ piłka ręczna to gra zespołowa, elementy techniki kozłowanie piłki, podanie do partnera i rzut do bramki to podstawowe umiejętności, aby grać w piłkę ręczną. Po prawie 4 miesiącach treningów odbyły się na Hali Gwardii w Opolu zajęcia połączone z turniejem gry w piłkę ręczną.

14.12.17r.  9 szkół z naszego województwa spotkały, aby wspólnie poćwiczyć i pograć. PSP Komprachcice grało w składzie : Nataniel Bielec kapitan, Bartosz Bernacki, Arsen Komara, Adam Kliszcz, Simon Labusga, Jan Makowski, Sebastian Pakiet, Dawid Polaczek, Mikołaj Purul, Igor Ryba, Filip Sarnicki.         

W turnieju graliśmy w grupach i w meczu z Brzegiem ulegliśmy 1 bramką, a w meczu ze Strojcem wygraliśmy 2 bramkami. Duży ukłon w stronę chłopaków, którzy walczyli ostro, ale z zasadami Fair play, uważam że tylko popularyzując dyscypliny sportowe wśród młodych ludzi możemy w przyszłości oczekiwać wyników i medali mistrzowskich i olimpijskich.

 

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski