×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Zapraszamy do rezerwacji boisk na Orliku!. Boiska będą dla państwa dostępne w dniach poniedziałek - środa - piątek  godziny 15-22 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 12-20.               Zapraszamy do rezerwacji boisk na Orliku!. Boiska będą dla państwa dostępne w dniach poniedziałek - środa - piątek  godziny 15-22 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 12-20.

Berland w pucharze Polski

laczynaspilka.jpeg

Stawką w rozgrywkach jest awans do 1/16 rozgrywek gdzie czekają zespoły z ekstraklasy. Przeciwnikiem Berlandu Komprachcice będzie HPP-GSM „Nasz Dom”. Rywale stworzyli drużynę właśnie na potrzeby Pucharu Polski i wygrali te rozgrywki w województwie śląskim. W składzie są tacy zawodnicy jak weteran piłkarskich boisk Adam Kryger czy Dariusz Sobiech, brat znanego także z reprezentacji kraju Artura.

- Traktujemy ten mecz jako przetarcie przed ligą i na pewno zagrają wszyscy zawodnicy - mówi Grzegorz Lachowicz, menager Berlandu. - Ale oczywiście miło byłoby wygrać i potem zagrać z którymś z klubów ekstraklasy.

Jest na to duża szansa, bo w kolejnej rundzie Pucharu Polski do naszej „ćwiartki” drabinki zostaną dolosowane : AZS UŚ Katowice, Clearex Chorzów i Piast Gliwice. Na razie działacze i zawodnicy z Komprachcic bardziej myślą o zmaganiach ligowych.

- Zajmujemy wprawdzie 7. miejsce, ale do lidera tracimy tylko 6 punktów, więc jest o co grać - dodaje Lachowicz. - Tym bardziej, że aż siedem spotkań rozegramy na własnym boisku, a to duży atut.

Drużyna Dariusza Lubczyńskiego doznała w przerwie świątecznej podwójnego osłabienia. Do rodzinnej Mołdawii wyjechał Victor Costin, a Dominik Dora zmienił barwy klubowe i będzie grał w opolskiej Odrze. - Odejście każdego zawodnika to strata, ale nadal mamy szeroką, 16-osobową kadrę - przypomina Grzegorz Lachowicz.

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski