×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Sprawozdanie z meczów KLF

I liga

W miniony weekend rozegrano spotkania 5 i 6 kolejki KLF zarówno w pierwszej jak i w drugiej lidze. W ciągu ośmiu meczy rozegranych strzelono aż 73 bramki, co daje nam średnią ponad 9 bramek na mecz. W czasie rozgrywania 5 kolejki padł też wynik dwucyfrowy.

Pierwszy mecz otwierający zmagania pierwszoligowców rozpoczęło spotkanie Bassau Prószków z juniorami Berlandu rozegrane awansem w czwartkowy wieczór. To zaciekłe spotkanie pokazuje charakter i ambicje młodzieży Berlandu, który bez kompleksów walczy w pierwszej lidze. Mecz ostatecznie rozstrzygnięty na korzyść drużyny z Prószkowa 3:2.

Kolejne spotkanie to rywalizacja dwóch ważnych futsalowych teamów w rozgrywkach KLF, Starej Gwardii oraz Bongo, tym razem wyższość rywala musieli uznać „gwardziści” przegrywając mecz 2:9. Bramki dla Starej Gwardii strzelali Piotr Wochna oraz Wiesiu Wojciechowski, z dziewięciu trafień Bongo hat-trickiem na koniec spotkania mógł się pochwalić Łukasz Bojar.

Trzeci mecz tego popołudnia zapowiadał się bardzo zaciekłą rywalizacją drużyn CDB Futsal Team oraz Opolskich Żubrów, spotkanie przebiegało na bardzo wysokim tempie czego konsekwencją była kontuzja jednego z zawodników Opolskich Żubrów po niefortunnym zderzeniu z słupkiem. Uraz był na tyle poważny, że interweniowało Pogotowie Ratunkowe. Po przymusowej przerwie spotkanie dokończono a wynik to 3:4 na korzyść Opolskich Żubrów.

Najbardziej widowiskowe ze względu na ilość strzelonych bramek było spotkanie UNS Team Opole z Grupą JD zakończone wynikiem 12-4 na korzyść UNS-u. Niemal wszyscy piłkarze zwycięskiej drużyny wpisali się na listę strzelców, a aż trzech z nich strzeliło klasycznego hat-tricka byli to: Kamil Tramsz, Paweł Perz oraz Mateusz Bagiński.   

II liga

Druga liga również walczyła o ligowe punktu w sobotni wieczór, bramek padło nieznacznie mniej niż w pierwszej.

Rywalizacja rozpoczęła się rywalizacją „Prawników” z OIRP oraz Maniexem z Karolem Kropelnickim na czele. Bramki dla OIRP strzelał wyłącznie Adam Kalus zaliczając dwa celne trafienia, dziewięć strzelonych bramek dla Maniexu podzieliło pomiędzy siebie aż pięciu graczy gdzie najskuteczniejszy był Damian Bielak strzelając hat-tricka. Spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Maniexu 9:2 nad OIRP.

Najbardziej zaciekłe spotkanie z spośród meczy drugiej ligi to prawdopodobnie rywalizacja ECO Opole z teamem Gala Dachy. Bardzo szybkie tempo gry obfitujące w niezliczoną ilość strzałów i kontr oby dwóch drużyn. Ostatecznie jedną bramkę więcej a tym samym przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść w ostatnich minutach drugiej połowy przechyliła Gala Dachy wygrywając 2:1 z drużyną ECO

 Debiutujący w rozgrywkach halowych GKS Komprachcice rozegrał mecz z teamem DIWA Personal Service. Spotkanie w pierwszej części dawało jeszcze wrażenie wyrównanego szybko strzelone dwa gole GKS-u pokazywały ambicję na wygranie pierwszego meczu. Pierwsza połowa zakończyła się jednak prowadzeniem DIWY. W drugiej części konsekwentna gra w obronie nie pozwoliła zdobyć bramki drużynie z Komprachcic, natomiast DIWA podwyższyła swoje konto bramkowe do 6 trafień . spotkanie ostatecznie 6:2 na korzyść DIWA Personal Service.

Ostatni mecz sobotniego wieczory to ciężki bój ekipy z Forda z drużyną Nutricii Opole,
już pierwsza cześć spotkania pokazało że team Nutricii jest tego wieczoru dobrze dysponowany do przerwy 0:4 dla Nutricii. W drugiej połowie nawet trzy strzelone bramki nie pozwoliły złapać Fordowi kontaktu bramkowego Nutricia dołożyła jeszcze pięć trafień do wyniku kończącego spotkanie 3:9 na korzyść Nutricii. Najlepszym strzelcem meczu był Kacper Śnigórski który zaliczył cztery trafienia.  

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski