×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

11 kolejka KLF

Druga liga

W niedzielne przedpołudnie rozpoczęły się rozgrywki Komprachcickiej Ligi Futsalu na pierwszy ogień poszła liga druga. Pierwszym meczem 11 kolejki była konfrontacja Nutricii i „prawników” z OIRP. Trudno było wskazać faworyta tego meczu, szczególnie biorąc pod uwagę spotkania z poprzedniej kolejki. Nutricia zakończyła swój mecz remisem 6-6 z ECO, a OIRP przegrało z miejscowym GKS -em  5- 2.  Pierwsza połowa była dość wyrównana choć należy zaznaczyć że, ułożyła się lepiej dla OIRP która zakończyła ją jedno bramkowym prowadzeniem. Druga połowa otworzyła worek z bramkami, dużo większą skutecznością wykazali się piłkarze OIRP dopisując 4 bramki do swojego konta. Nutricia zdobyła dwie bramki. Przy zdobyciu bramki kontaktowej na trzy-dwa  w Nutricii na chiwilę od żyły nadzieje na dobry wynik.  Mecz ostatecznie zakończył się 2:5 na korzyść OIRP.

Kolejne spotkanie tego dnia rozegrały drużyny ECO Opole oraz GKS – u Komprachcice. Pierwsza czeć tego spotkania była wyrównana i zakończyła się prowadzeniem piłkarzy z Komprachcic 1:2. Druga część spotkania to popis skuteczności ekipy ECO a w szczególności 5 bramek strzelonych przez najskuteczniejszego gracza kolejki Roberta Szmielaka. Po 40 minutach meczu, wynik to ECO 7:3 GKS.

Spotkanie nr 3 to mecz Rally Team i BCH Ford, w pierwszej rundzie mecz nie doczekał się rozstrzygnięcia i wciąż jest zaległy. Mecz rewanżowy to zupełnie inna historia, drużyny w myśl zasady Fair Play stawiły się tylko z jednym zawodnikiem do zmiany, a być może to pokłosie ostatniej soboty karnawału i związanej z nią absencji zawodników. Nie mniej mecz rozegrany przez dwie ekipy na wysokich obrotach z szybkimi zmianami do przerwy Rally 2:1 Ford. Druga odsłona tego spotkania to dwóch graczy zapisujących na swoim koncie hat-trick w Rally to Tomasz Nowakowski w Fordzie zaś Daniil Kononenko. Końcówka meczu w nerwach przyniosła zwycięstwo Rally Team 5:4. Czekamy na rozegranie zaległego meczu z pierwszej rundy bo emocji na pewno nie zabraknie.

W ostatnim drugoligowym spotkaniu Gala Dachy podejmowały Diwę Personal Service.
Biorąc pod uwagę dotychczasową grę oby drużyn jasne było że spotkanie będzie bardzo zacięte.
Pierwsza połowa obfitowała w twardą walkę czasem ostre wejścia i faule ale nie dała odpowiedzi kto zwycięży i zakończyła się 1:1. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu okazał się Dawid Jakus strzelając trzy bramki. Taka skuteczność przechyliła szalę zwycięstwa na stronę Diwy. Wynik ustalony na koniec spotkania to Gala Dachy 2:4 Diwa Personal Service.

Pierwsza liga

Rozgrywki pierwszej ligi KLF rozpoczął mecz Berlandu i Starej Gwardii. Mecz zaczął się dość nie fortunnie gdyż ekipa Berlandu przyjechała tylko w trzy osobowym składzie bramkarz plus dwóch zawodników pola. Od początku na parkiecie zaznaczała się miażdżąca przewaga gwardzistów bo było ich po prostu dwa razy więcej. W piątej minucie Berland przegrywał już dwa zero, by chwilę później arbiter spotkania  zakończył je z powodu kontuzji Jana Posora. Berland nie mógł kontynuować zgodnie z regulaminem spotkania. Wynik 0:2 dla Starej Gwardii został zweryfikowany na 0:5.

Drugie spotkanie pierwszej ligi KLF rozegrały drużyny UNS Team Opole oraz Opolskie Żubry. Obie ekipy są w czubie ligowej tabeli więc spotkanie zapowiadało się wyjątkowo interesująco. Już pierwsza część spotkania pokazała siłę „Żubrów” gdzie do połowy było 0:3 na ich korzyść.
Hattrickiem w całym meczu popisał się Mateusz Okos, UNS Team 1: 7 Opolskie Żubry.

Mecz nr 3 niedzielnego popołudnia rozegrały ekipy iCAR Wawelno i Bassau Prószków. Drużyna z Prószkowa już od początku walczyła z brakami kadrowymi. Zawodnicy z pola zmieniali się w bramce, a na ławce prószkowian siedział tylko jeden rezerwowy. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkową przewagą iCar-u. Mecz w drugiej części się rozkręcił co wpłynęło na liczbę zdobytych bramek. Końcowa syrena wybrzmiała przy wyniku 7:4 na rzecz iCar – u Wawelno.

Ostatnim meczem niedzielnego wieczoru było spotkanie Grupy JD oraz CDB Futsal Team-u.
Pierwsza połowa już od samego początku wskazywała na przewagę Grupy JD która trafiała do bramki rywali czterokrotnie, piłkarze CDB zdobyli tylko dwie bramki. W drugiej odsłonie wiele się nie zmieniło w przebiegu spotkania gdzie bardzo dobre zawody rozgrywali piłkarz Grupy JD m.in. marcin Wieja oraz Marcin Piechaczek którzy wpisali się po trzy razy na listę strzelców. Wynik spotkania to Grupa JD 8:2 CDB Futsal Team.

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski