×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Rocznicowe wspominki

brzozowski.jpeg

Jedną z najbardziej uszczęśliwionych osób faktem powstania naszej pięknej hali w Komprachcicach i człowiekiem, który włożył bardzo dużo wysiłku w jej powstanie, był śp. dyrektor komprachcickiego gimnazjum, Dariusz Brzozowski. Był znakomitym nauczycielem z wykształcenia i ofiarnym działaczem społecznym z upodobania.

Śp. dyrektor Brzozowski wraz ze swoim gronem nauczycielskim wiedział, jak hala sportowa jest potrzebna szkole, w jaki sposób ułatwi ona realizację programu nauczania i wychowania. Pan Dariusz, choć historyk, fanem sportu był od najmłodszych lat. Jeszcze, jako student opolskiej WSP grywał w siatkówkę, a potem był działaczem AZS, następnie – po podjęciu pracy w wiejskiej szkole – był przez dwie kadencje przewodniczącym gminnej rady LZS i członkiem prezydium Rady Wojewódzkiej LZS. Nie było poważniejszej imprezy lub zawodów w Komprachcicach, na których by nie był.

W czasie budowy hali śp. Dariusz Brzozowski nie miał urlopu. W każdą sobotę i niedzielę był na budowie. Hala była oczkiem w głowie śp. Dariusza Brzozowskiego, który doskonale współpracował z OSiRem, wspólnie świętując każdą rocznicę funkcjonowania obiektu.

Zasłużonego dyrektora gimnazjum, który w komprachcickiej szkole przepracował łącznie 35 lat, bardzo serdecznie żegnano, gdy w czerwcu 2007 roku odchodził na emeryturę. Za jego pracę dziękowali mu uczniowie, nauczyciele, członkowie rad rodziców z wielu kadencji, dyrektorzy innych szkół w gminie oraz przedszkoli, a także przedstawiciele władzy oświatowej i administracyjnej. Słowem – takiego pożegnania i podziękowania za pracę nie powstydziłby się nawet minister oświaty... Dzisiaj mija kolejna rocznica jego śmierci.. Cześć jego pamięci...

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski