×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

I liga KLF - zakończenie

Pierwsza Komprachcicka Liga Futsalu zakończyła rozgrywki, ostatnia kolejka dała nam wiele emocji i niespodziewanych rozstrzygnięć. W ostatniej kolejce najbardziej interesujące były mecze nr 2 i 3 ponieważ decydowały kto zostanie nowym mistrzem I KLF.

Dzień rozpoczął się od starcia Starej Gwardii i CDB Futsal Team, bardzo zacięte spotkanie choć wynik do przerwy nie koniecznie to odzwierciedlał 0:5 na korzyść teamu CDB. Niemniej ekipa Starej Gwardii zmieniła taktykę na radykalny atak i ryzykując stratę kolejnych bramek zagrała w „przewadze”.

Stara Gwardia to drużyna która potrafi się spiąć i z gry z lotnym bramkarzem wycisnąć ile się tylko da. Zaskoczone tak dobrą grą CDB w drugiej połowie oglądało jedynie gole strzelane przez przeciwnika. Remis 5:5 który padł w tym spotkaniu jest o bardzo ważny dla gwardzistów bo pozwala im zagrać w barażu o utrzymanie w pierwszej lidze. Nagrodę indywidualną odebrał Wiesiu Wojciechowski dla „Najstarszego Zawodnika I KLF” gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sezonów w naszej lidze.

Drugi niedzielny mecz był kluczowy dla wyłonienia przyszłego mistrza I KLF. Ekipa UNS Opole musiała wygrać lub chociaż zremisować z Bassau Prószków aby wygrać ligę. W przypadku przegranej należałoby poczekać na zakończenie meczu Bongo, a nawet iCAR’a Wawelno. Do przerwy nie obejrzeliśmy żadnej bramki, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.JUz na początku drugiej połowy emocje bardzo wzrosły po pierwszym trafienie w meczu które należało jednak do drużyny z Prószkowa. Taki wynik pozbawiał UNS mistrzostwa. Zawodnicy z opolskiego teamu za wszelka cenę musieli wyrównać i udało im się to. Kilka minut później drugiego gola strzeliło Bassau i sytuacja dla UNS-u była nieciekawa. Szczęście jednak sprzyjało przyszłym mistrzom którzy remisem zdobyli najwyższy stopień podium. UNS TEAM OPOLE nowym Mistrzem I KLF, gratulujemy. Dodatkowo „Najlepszym  Bramkarzem” zawodnik nowego mistrza Paweł Zachara, gratulujemy. 

Mecz numer trzy tego dnia miał wskazać miejsce na podium drużynie Bongo Opole oraz pokazać na której pozycji skończy rywalizację Grupa JD Opole. Dla Grupy JD było to o tyle ważne że wynik decydował o spadku do II ligi lub o barażu o utrzymanie. Ekipa Bongo Opole walczyła już tylko o drugie miejsce w I lidze, ale punkty były bardzo ważne, do tego momentu drugie miejsce w tabeli zajmowały Opolskie Żubry wyprzedzające o punkt Bongo. Już pierwsza połowa wskazała że mocniejsze jest Bongo które prowadziło 2:0. Druga połowa trochę bardziej była wyrównana i udało się grupie JD strzelić kontaktowego gola. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem 3:1 Bongo Opole. Po tym spotkaniu jasne już było że Bongo Opole zajmie drugie miejsce w I lidze, natomiast przegrana Grupy JD oznacza dla tego teamu spadek do niższej klasy rozgrywkowej.
Dodatkowym miłym akcentem była nagroda indywidualna dla zawodnika  Bongo Opole, Adam Berbelicki „Najlepszym Zawodnikiem I KLF”, duże gratulacje.

Mecz kończący rozgrywki ligowe 2017/2018 to starcie Berlandu Komprachcice z iCAR-em Wawelno. Mecz interesujący ze na zaciętą rywalizacje w klasyfikacji najlepszych strzelców bramek I ligi. W ostatnim w lidze Berlandzie gra Mateusz Suchodolski strzelec 21 goli, w drużynie z Wawelna strzelcem 21 jest Dennis Greinert. Mecz najwięcej emocji miał dostarczyć właśnie poprzez rywalizację ww. zawodników o trofeum „Króla Strzelców”, a jak wiadomo król może być tylko jeden. Wynik meczu otworzył jednak inny zawodnik z Komprachcic Artur Olejnik strzelając bardzo widowskową bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:1 na korzyść Berlandu, jedyna bramka dla iCAR-u padła z rzutu karnego , egzekutorem był Dennis Greinert. Jak mogli spodziewać się widzowie swoje najwyższe umiejętności pokazali liderzy strzeleckiej tabeli. W piątej minucie drugiej połowy Berland wykonał wymuszoną zmianę w bramce plac gry opuścił Dawid Lach – między słupkami stanął Janek Posor. Dodatkowym osłabieniem było wykluczenie przez sędziego Dawida Miroszki po otrzymaniu drugiej żółtej kartki w konsekwencji czerwonej. Berland w osłabieniu – trzech zawodników w polu grał przez 3,5 minuty, na ławce nie miał już nikogo do zmiany. Końcówka zapewniła najmocniejsze emocje, a mecz zakończył się wynikiem 7:4 na korzyść Berlandu. Nowym „Królem Strzelców” został zawodnik z Komprachcic który w trakcie meczu dołożył 4 trafienia i z wynikiem 25 goli został samodzielnym liderem klasyfikacji. Dennis Greinert strzelił 23 bramki co jest również wynikiem wartym odnotowania. Duże wyróżnienie spotkało tez bramkarza Berlandu Dawida Lacha który został uznany za „Odkrycie Ligi” jednocześnie będąc „Najmłodszym Zawodnikiem I ligi KLF”.

Podsumowanie I Komprachcickiej Ligi Futsalu:
Nagrody indywidualne

 • „Odkrycie Ligi” – Bramkarz Berland Komprachcice Dawid Lach
 • „Najstarszy Zawodnik I KLF” Wiesław Wojciechowski Stara Gwardia
 • „Najmłodszy Zawodnik I KLF” Dawid Lach Berland Komprachcice
 • „Najlepszy Zawodnik I KLF” Adam Berbelicki Bongo Opole
 • „Najlepszy Bramkarz I KLF” Paweł Zachara UNS Team Opole
 • „Król Strzelców” 25 bramek, Mateusz Suchodolski Berland Komprachcice
 1. miejsce w I KLF – UNS Team Opole
 2. miejsce w I KLF – Bongo Opole
 3. miejsce w I KLF – Opolskie Żubry
 4. miejsce w I KLF – iCAR Wawelno
 5. miejsce w I KLF – Bassau Prószków
 6. miejsce w I KLF -  CDB Futsal Team
 7. miejsce w I KLF – Stara Gwardia - BARAŻ
 8. miejsce w I KLF – Grupa JD Opole -  SPADEK DO II Ligi
 9. miejsce w I KLF – Berland Komprachcice - SPADEK DO II Ligi

 

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski