×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Zakończenie II Ligi KLF

Ostatni weekend zakończył rozgrywki II Komprachcickiej Ligi Futsalu, zapadły ostateczne rozstrzygnięcia w niższej klasie rozgrywkowej  tzn. II lidze. W roli faworytów i jednocześnie pretendentów do tytułu mistrzowskiego można zaliczyć dwie „kapele” które w ligowej tabeli odjechały reszcie. Rally team Opole oraz Diwa Personal Service były najrówniej punktującymi drużynami które ustrzegły się również oddawania meczów walkowerem. Miało to swoje odzwierciedlenia w wysokich pozycjach tych zespołów w ligowej tabeli. Należy zaznaczyć że losy mistrza drugiej ligi KLF ważyły się do ostatniej kolejki. Przedostatnia kolejką wskazała że w bezpośrednim starciu mocniejsi okazali się gracze z Rally Team’u. W sobotnie popołudnie wygrali 4:2 po zaciętym spotkaniu.

Ostatnia kolejka rozpoczęła się w niedzielne przedpołudnie od meczu OIRP Opole z Diwą Personal Service. Aby Diwa mogła się jeszcze liczyć w walce o tytuł mistrzowski musiała to spotkanie wygrać. Już rozpoczęcie meczu mogło dawać matematyczną przewagę właśnie Diwie która posiadała szeroką kadrę aż 11 zawodników przy jednym do zmiany na ławce OIRP. Mecz po pierwszej części pokazał, że wszystko jest możliwe i po 20 min było 2:1 na korzyść Diwy. Jednak jak mawiał klasyk „piłka jest okrągła, a bramki są dwie”.  Druga połowa to heroiczna walka i syzyfowa praca zawodników z OIRP która metodycznie dopisywała kolejne gole na swoim koncie. Nerwy i narastająca frustracja wcale nie pomagały zawodnikom Diwy. Ostatecznie mecz wygrało OIRP 5:3 i tym samym pozbawiło matematycznych szans na zdobycie mistrzostwa przez Diwę. Pocieszeniem jest fakt że drużyna Diwy w przyszłym roku zagra w pierwszej Komprachcickiej Lidze Futsalu. Dodatkowo wyróżnienie indywidualne w ekipie Diwy dostał Piotr Wołoszyn wybrany jako „Najlepszy Bramkarz”.

Spotkanie numer dwa pomiędzy Gala Dachy i Maniexem Team Opole nie było obarczone dodatkowymi emocjami jak awans do pierwszej ligi, czy spadek niżej - aczkolwiek temperatura na parkiecie była wysoka. Drużyny pomimo walki rywalizowały w myśl zasad Fair Play na najwyższym poziomie. Mecz „przyjaźni” zakończył się pewną wygraną drużyny Gala Dachy 10:1. Najskuteczniejszym piłkarzem Gala dachy był Sebastian Kaczor który strzelił 4 gole. Dodatkowym wyróżnieniem został nagrodzony Tadeusz Wencel który otrzymał nagrodę „Odkrycie Ligi” oraz okazał się najmłodszym zawodnikiem II ligi KLF – gratulujemy.

Trzecie spotkanie niedzieli to mecz ECO Opole z BCH Ford. Skromne składy obu ekip nie wpłynęły negatywnie na tempo gry, oraz na ilość padających goli. Drużyna ECO posiadająca nieznaczną przewagę jednego zawodnika więcej do zmian wykorzystała ten atut bezbłędnie i zaczęła jako pierwsza punktować. Do końca pierwszej odsłony BCH Ford strzelił 2 bramki, zaś ECO trafiło 4 gole.
Druga połowa to wyłącznie trafienia ECO, wysoką skuteczność potwierdzoną trzema golami zaprezentował w tej drużynie Robert Szmielak. ECO Opole wygrywa z BCH Ford 7:4.

Ostatni mecz dnia a tym samym zamykający rywalizację w komprachcickiej Lidze Futsalu 2017/2018, to walka Nutricii Opole z Rally Team. Oba zespoły przybyły w skromnych zestawieniach po 6 graczy. Co warto zaznaczyć w pierwszej połowie w drużynie Nutricii bronił zawodnik z pola Łukasz Martyna, bramkarz Łukasz Jacyniuk zagrał w polu. Taka zamiana podyktowana była dyspozycją zawodników Nutricii, niestety nie wpłynęła korzystnie na wynik pierwszej połowy  0:2 dla Rally. Honorowe trafienia dla Nutricii strzelił Piotr Fechner i była to jedyna bramka dla tej drużyny. W zespole Rally strzelali wszyscy zawodnicy niektórzy nawet po dwa razy. Wynik kończący spotkanie to 1:7 na korzyść Rally Team. Rally Team nowym Mistrzem II KLF.  Wygrana w lidze jest oczywiście premiowana awansem do I ligi. Dodatkowym miłym akcentem było wyróżnienie zawodnika Rally Teamu Krzysztofa Delinowskiego statuetką „Najlepszy Zawodnik”, warto zaznaczyć w tym miejscu wszechstronność tego zawodnika który aktywnie asystował przy bramkach kolegów, strzelał bramki oraz niejednokrotnie stawał pomiędzy słupkami jako bramkarz.  Gratulacje dla najlepszego Teamu oraz dla „Najlepszego Zawodnika”.

Nagrody indywidualne
„Odkrycie Ligi” – Tadeusz Wencel Gala Dachy
„Najstarszy Zawodnik I KLF” - Krzysztof Kolanek Maniex Team Opole
„Najmłodszy Zawodnik I KLF” - Tadeusz Wencel Gala Dachy
„Najlepszy Zawodnik I KLF” – Krzysztof Delinowski Rally Team
„Najlepszy Bramkarz I KLF” – Piotr Wołoszyn Diwa Personal Service
„Król Strzelców” 23 bramek – Dawid Jakus Diwa Personal Service

1 miejsce w II KLF – Rally Team  - awans do I KLF
2 miejsce w II KLF – Diwa Personal Service - awans do I KLF
3 miejsce w II KLF – ECO Opole – baraż o I KLF
4 miejsce w II KLF – Gala Dachy Ochodze
5 miejsce w II KLF – Nutricia Opole
6 miejsce w II KLF – GKS Komprachcice
7 miejsce w II KLF – BCH Ford Opole
8 miejsce w I KLF – OIRP Opole
9 miejsce w I KLF – Maniex Team Opole

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski