×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Zapraszamy do rezerwacji boisk na Orliku!. Boiska będą dla państwa dostępne w dniach poniedziałek - środa - piątek  godziny 15-22 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 12-20.               Zapraszamy do rezerwacji boisk na Orliku!. Boiska będą dla państwa dostępne w dniach poniedziałek - środa - piątek  godziny 15-22 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 12-20.

Turniej - dzień 2

W drugim dniu V Memoriału im. D. Brzozowskiego zmierzyli się juniorzy młodsi. W turnieju wzięły udział 4 drużyny i grano systemem „każdy z każdym”. Zawody stały na bardzo wyrównanym poziomie i każdy mecz miał swoją dramaturgię. W pierwszym spotkaniu juniorzy młodsi OSIR Komprachcice zmierzyli się z drużyną Moto Jelcz Oława. Nasi zawodnicy rozpoczęli spotkanie beznadziejnie, zupełnie nie radzili sobie w ataku, a obrona przypominała dziurawy ser szwajcarski. Przy stanie 0:5 chłopcy dopiero rozpoczęli grać na poziomie, który dawał nadzieję na odrobienie strat. Do przerwy udało się odrobić 2 bramki, niestety po przerwie nic więcej się już nie udało i mecz zakończył się trzybramkową porażką, która jak się później okazało była jedyną porażką naszych zawodników.

W drugim spotkaniu chłopcy zmierzyli się z kadrą wojewódzką OZPR'02. W pierwszej połowie mecz stał na wyrównanym poziomie, naszym zawodnikom udało się odskoczyć na 3 bramki, lecz rywale do przerwy odrobili straty. Po przerwie nastąpiło bardzo dobre 15 minut w naszym wykonaniu, funkcjonowała zarówno gra obronna, dzięki czemu udawały się naszym zawodnikom skuteczne kontry, jak i gra w ataku. W 35 minucie nasi zawodnicy prowadzili 22 : 16 i kiedy wydawało się, że mecz zakończy się okazałym zwycięstwem OSIRu, chłopcy zaczęli się gubić się w kolejnych akcjach. Na 20 sekund przed końcem spotkania rywale rzucili bramkę na 22 : 21, ale udało nam się nie popełnić więcej błędów i zakończyć spotkanie zwycięstwem.

W ostatnim meczu juniorzy OSiR Komprachcice zmierzyli się z ubiegłorocznym mistrzem województwa śląskiego w kategorii młodzików, drużyną, która wyeliminowała nas z Mistrzostw Polski w ubiegłym sezonie czyli Viretem Zawiercie. Pierwsza połowa to koncertowa gra naszej drużyny, wyśmienita obrona, skuteczne kontry i przemyślana gra w ataku. Te elementy dały nam prowadzenie do przerwy 13 : 7. W drugiej połowie obie drużyny walczyły o każdą piłkę, gra była bramka za bramkę ale w efekcie końcowym to nasi zawodnicy schodzili z parkietu jako zwycięzcy. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy II miejsce, za niepokonana tego dnie drużyną z Oławy.

Klasyfikacja końcowa:

  1.  Moto Jelcz Oława 9 pkt
  2.  OSIR Komprachcice 6 pkt
  3.  Viret Zawiercie 3 pkt
  4.  OZPR'02 0 pkt


Nagrody indywidualne:

  • Najlepszy bramkarz: Damian Okoń
  • Najlepszy strzelec: Marcin Szymaś (Viret Zawiercie)
  • Najlepszy zawodnik: Filip Wrzesiński
  • Najlepszy zawodnik drużyny: Daniel Łacny


Wyniki:
OSIR : Moto Jelcz Oława 14 : 17 (7 : 10)
Bramki: J. Sobków 4, D. Łacny 3, F. Sosna 2, B. Nowak 2, M. Niewiadomski 1, F. Wrzesiński 1, T. Sobków 1

OSIR : OZPR'02 22 : 21 (10 : 10)
Bramki: F. Sosna 5, P. Kwas 4, F. Wrzesiński 3, D. Łacny 3, M. Niewiadomski 2, T. Sobków 2, J. Sobków 1, M. Hryniewicz 1, B. Nowak 1

OSIR : Viret Zawiercie 21 : 17 (13 : 7)
Bramki: D. Łacny 5, F. Wrzesiński 4, F. Sosna 3, Sz. Lisek 3, J. Sobków 2, M. Hryniewicz 2, T. Sobków 2, B. Nowak 1

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski