×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Świdnica Cup

W dniach 30.08 – 1.09.2018 odbył się 7 Międzynarodowy Festiwal Piłki Ręcznej „Świdnica Cup”, w którym wzięła udział drużyna juniorów młodszych OSiR Komprachcice. Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach. Nasi chłopcy (rocznik 2002 - 2004) trafili do grupy 6 – zespołowej, m.in. z drużynami z Legnicy, Głogowa czy Szczecina.

Pierwszego dnia nasi zawodnicy rozegrali dwa spotkania, w których odnieśli jedno zwycięstwo z Bachusem Zielona Góra. Drugi dzień nasi chłopcy rozpoczęli od meczu z niemieckim LHC Cottbus. Było to najlepsze spotkanie w wykonaniu naszych zawodników na tym turnieju, wyśmienita gra obronna przeciwko twardo grającym rywalom pokazała drzemiące w nich możliwości. Dopiero przy stanie 5:0 rywalom udało się rzucić pierwszą bramkę. Ten mecz juniorzy OSiRu wygrali 26 : 15.

W kolejnym meczu chłopcy zmierzyli się z juniorami Chrobrego Głogów. Mecz był wyrównany, prowadzenie zmieniało się bardzo często ale niestety brak skuteczności w końcówce spowodował porażkę 17 : 20. Niestety to spotkanie było ostatnim w tym turnieju dla Daniela Łacnego, naszego skrzydłowego, który po uderzeniu łokciem przez rywala musiał udać się do szpitala na zszycie rany.

Po wyczerpującym meczu z Głogowem nasi zawodnicy mieli tylko 50 minut przerwy i musieli zmierzyć się z Kusym Szczecin w meczu o wejście do strefy 5 – 8. Pomimo zmęczenia chłopcy stanęli na wysokości zadania i pewnie wygrali 21 : 11. W tym meczu skutecznością wykazał się Jakub Sobków, który zdobył 12 bramek. Drugiego dnia turnieju zakończyły się rozgrywki grupowe.

Drużyna OSiR Komprachcice zajęła w swojej grupie 3 miejsce, dzięki czemu mogła w ostatnim dniu turnieju grać o miejsca 5 – 8. Naszymi rywalami w tej fazie zawodów były drużyny Dziewiątki Legnica II oraz kadry województwa lubuskiego. Oba mecze zakończyły się zwycięstwami naszych zawodników, dzięki czemu w klasyfikacji końcowej drużyna OSiR Komprachcice zajęła 5 miejsce.  Nagrodę dla najlepszego zawodnika drużyny otrzymał Bartosz Nowak, najwięcej bramek w drużynie rzucili Jakub Sobków 39, Michał Niewiadomski 27, Bartosz Nowak 22. Turniej wygrała drużyna MTS Kwidzyn, która w finale pokonała Chrobry Głogów. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, udział w nim wzięły m.in. drużyny juniorów młodszych ekstraklasowych drużyn z Kwidzyna czy Głogowa.

Udział w tym turnieju był pierwszym przetarciem przed sezonem ligowym. Na duże słowa pochwały zasługuje postawa w obronie, tylko jednej z drużyn udało się zdobyć 20 bramek, a całym turnieju straciliśmy tylko 99 bramek w 7 spotkaniach.

Wyniki:

 • OSiR : Dziewiątka Legnica               10 : 18
 • OSiR : Bachus Zielona Góra             24 : 11
 • OSiR : LHC Cottbus                          26 : 15
 • OSiR : Chrobry Głogów                    17 : 20
 • OSiR : Kusy Szczecin                       21 : 11
 • OSiR : Dziewiątka Legnica II           19 : 11
 • OSiR : Kadra Lubuska                      21 : 13  

Skład:

Damian Okoń, Mateusz Lellek, Jakub Sobków, Michał Niewiadomski, Bartosz Nowak, Daniel Łacny, Przemysław Jurecki, Adam Antoszczyszyn, Tymoteusz Sobków, Stanisław Łepek, Michał Szkopiński, Tomasz Świerc, Tomasz Jakubowski, Bartosz Hryniewicz

Trener: Maciej Nawrocki

Kolejność końcowa:

 1. MTS Kwidzyn
 2. Chrobry Głogów
 3. Dziewiątka Legnica
 4. MKS MOS Wrocław
 5. OSiR Komprachcice
 6. LHC Cottbus E.V
 7. Kadra Lubuskiego ZPR
 8. Dziewiątka II Legnica
 9. Kusy Szczecin
 10. ŚKPR Świdnica
 11. Bachus Zielona Góra

Najlepszy zawodnik turnieju: Wiktor Mokracki (Kwidzyn)

Najlepszy strzelec: Michał Nowicki (Dziewiątka)

Najlepszy bramkarz: Marcel Jastrzębski (Chrobry)

 

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski