×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

“Z Podwórka na Bieżnię”

Kolejna ciekawa akcja w naszej Gminie. Już we wtorek 9 października w hali OSiR odbędzie się projekt edukacyjny pt. „Z podwórka na bieżnię”. Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Celem projektu jest promocja aktywności ruchowej połączona z umożliwieniem dzieciom poznania najprostszych form aktywności fizycznej, na bazie najbardziej wszechstronnej dyscypliny jaką jest Lekka Atletyka. W projekcie będzie uczestniczyć młodzież z klas IV-VI z naszej gminy oraz z Opola. Młodzi sportowcy będą mieli okazję obejrzeć film o osiągnięciach polskich lekkoatletów i uczestniczyć w quizie i warsztatach. Odbędą się spotkania ze znanymi lekkoatletami a tuż po nich wspólny trening i rywalizacja międzyszkolna. Gościć będziemy wybitnych polskich lekkoatletów:

Czajkowska.jpeg
Karolina Czajkowska - Studentka Akademii Wychowanie Fizycznego w Warszawie. W przeszłości wieloboiska i skoczkini w dal. Wielokrotna złota medalistka Mistrzostw Polski oraz zwyciężczyni meczu międzynarodowego w skoku w dal. Trenerka Lekkiej Atletyki, instruktorka fitness. Preferuje zdrowy styl życia, w szczególności aktywny. Na treningach zwraca uwagę przede wszystkim na poprawność wykonywania ćwiczeń i zaangażowanie zawodników.

januszewski.jpeg
Paweł Januszewski - Były sprinter. Jego koronną dyscypliną był bieg na 400 m przez płotki. W latach 1994-2004 zdobył 10 medali mistrzostw Polski (6 złotych i 4 srebrne). Największym jego sukcesem jest złoty medal na mistrzostwach Europy w Budapeszcie 1998, gdzie poprawił rekord Polski wynikiem 48,17 s. Prezes fundacji Wychowanie przez Sport. Współtwórca akcji i programu w radiowej Trójce „Biegam Bo Lubię”.

chmara.jpeg
Sebastian Chmara - lekkoatleta, wieloboista, halowy mistrz świata, rekordzista Polski w dziesięcioboju. Zdobywca srebrnego medalu na uniwersjadzie w 1995. Halowy mistrz Europy,  zwycięzca siedmioboju na halowych mistrzostwach świata. Wielokrotnie zdobywał medale mistrzostw Polski seniorów – w dziesięcioboju zdobył dwa złota ale ma na koncie także brązowy medal mistrzostw kraju w skoku o tyczce. Czterokrotnie był halowym mistrzem Polski w siedmioboju. Ma na koncie dwa srebra halowego czempionatu. W czasie swojej kariery trzy razy poprawiał rekord Polski.

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski